A Bourges váratlan veresége

:

:

Félidejéhez érkezett a Francia bajnokság alapszakasza. A 13. forduló újabb meglepetést hozott, a Bourges az utolsó Hainaut otthonában szenvedett vereséget, így a magabiztosan menetelõ Lattes Montpellier az alapszakasz megnyerésének kapujába ért. Összefoglaló.

Az átalakítás elõtt álló Hainaut 71-64-re verte a Bourges gárdáját. A Bourges kezdett jobban a sereghajtó otthonában, de a félidõben már a hazaiak vezettek. A Hainaut a negyedik negyed közepére 6 pontra növelte az elõnyét és a Bourges a végjátékban már nem tudott fordítani. A Hainaut mindössze 6 emberrel játszotta le a találkozót és Stefanie Murphy bizonyult a legeredményesebbnek 23 ponttal, illetve 5 lepattanóval.

A Lattes Montpellier az Aix-en-Provence otthonában aratott 77-70-es gyõzelmet. A két gárda három negyeden át fej-fej mellett haladt. A listavezetõ 30 perc után mindössze 55-51-es elõnyben volt. A Montpellier azonban a negyedik szakaszt egy 14-6-os sorozattal kezdte és 69-57-re léptek el. A sikerbõl Geraldine Robert 20, Ana Lelas 14 ponttal vette ki a részét. A Lattes Montpellier ezzel bebiztosította helyét a tabella élén és 3 gyõzelem különbséggel vezet a Perpignan, illetve a Bourges elõtt.

Az Euroliga csapatok közül az Arras a Villeneuve d’Ascq otthonában aratott 71-62-es gyõzelmet, míg az USO Mondeville 66-55-re kikapott az idei meglepetéscsapattól a Perpignan-tól. A Lyon eközben a Tarbes otthonában 63-52 arányban maradt alul. Németh Bernadett 5 perc alatt 2 pontot szerzett.

Perpignan – USO Mondeville 66-55
Arras – Villeneuve d’Ascq 71-62
Charleville-Mezieres – Nantes-Reze 84-71
Hainaut Basket – Bourges Basket 71-64
Toulouse – Basket Landes 60-63
Tarbes – Lyon 63-52
Aix-en-Provence – Lattes Montpellier 70-77