Franciaország - Magyarország 60-47 (21-10, 14-11, 10-15, 15-11)

Besztercebánya, Szlovákia
Koyici, Rebeusek, Visniarova (Paulik)

Franciaország : Collin 6/3, Traore 6/6, Brun 2, Keita 4, Loubens 4. Csere: Colas 12/6, Cisse 3, Pitarch Granel 12/3, Keboum Biamou 4, Guillet 2, Risacher 5/3.

Magyarország: Tózer-Nemes 2, Drahos 3, Sinka-Pálinkás 2, Kendelényi 2, Hőgye 2. Csere: Völgyi 11, Subotic, Szücs 6, Gréts 2, Halmágyi 4, Czirkos, Vasi 13/3.

A 2022-es besztercebányai EYOF leány kosárlabda tornájának elődöntőjében a magyar válogatott 60-47-es vereséget szenvedett Franciaországtól. Ezzel a magyar csapat szombaton 14 órától a bronzéremért játszhat az esti Spanyolország – Belgium elődöntő vesztesével.

A mérkőzés első találatát Halmágyi Kitti szerezte. Nem sokkal később Vasi Hanna is betalált. Összességében azonban igyekezett gyorsan magához ragadni a kezdeményezést a francia együttes. Négy perc játék után 11-4-re vezetettek. A folytatásban még kétszer felzárkózott öt egységre a magyar csapat, 13-8 után azonban egy 8-0-s szériával erősítette meg vezetését a francia válogatott. Az első szakaszt Völgyi Lili duplája zárta, de a 21-10-ről induló második negyedet azonnal egy francia tripla vezette fel. Ez már a negyedik hárompontosa volt riválisunknak a mérkőzésen. Ráadásul ezt öt kísérletből érték el, ami minden szinten kiemelkedő lenne.

Becsülettel hajtottak a magyar lányok. A második negyed első három percében viszont mindössze Völgyi Lili két sikeres büntetőjét jegyezhettük fel és ez idő alatt 29-12-re ellépett a francia gárda. Vasi Hanna és Halmágyi Kitti törte meg a kosárcsendet. A különbség 13-15 pont környékén látszott állandósulni. Szücs Gréta duplájával 31-20-nál ez alá zárkózott válogattunk. Innen azonban a félidőig ismét nőtt a differencia. 20 perc után 35-21 állt az eredményjelzőn. Francia oldalon a 10 pontos Inès Pitarch-Granel volt a legeredményesebb. A mieinknél Vasi Hanna és Völgyi Lili járt 6-6 egységnél. A franciák 31-22-re vezettek a lepattanókban és már 7 szerzett labdájuk volt. A harmadik negyedre nagyot változott a játék képe. Vasi Hanna és Völgyi Lili találatai indították a játékrészt. Kevesebb, mint három perc alatt 35-27-re visszajöttek a mieink.

Bár megvillantak távolról a franciák, de ez nem törte meg válogatottunk lendületét. Szücs Gréta is betalált, majd ismét jött Völgyi Lili és végül Drahos Leila büntetője. Hatalmasat küzdöttek a lányok és 38-32-nél sikerült nyílttá tenni az elődöntőt. Ez volt a második 20 perc legszorosabb mérkőzésállása. Vasi Hanna triplája 43-35-re alakította az eredményt és itt még volt lehetősége válogatottunknak közelebb kerülni. Drahos Leila büntetőjével 43-36-nál látótávolságban követtük a riválist. Erre válaszul a harmadik negyedet egy francia dupla zárta, majd a negyediket egy 9-0-s roham vezette fel. Ezzel 54-36-ra alakult az eredmény és innentől kézben tartotta az irányítást ellenfelünk. Völgyi Lili büntetője és Gréts Dalma duplája törte meg a mieink kosárcsendjét. Egy pillanatig nem adták fel a lányok, a hajrában Kendelényi Luca, Sinka-Pálinkás Szofi, Tózer-Nemes Boglárka és Hőgye Petra is betalált, így alakult ki a 60-47-es végeredmény.