A BSE nyerte a fõvárosi rangadót

:

:

Szombaton két mérkõzést rendeztek a Magyar bajnokságban, a Sopron döcögõs játékkal 79-60-ra verte a Szekszárdot, míg a fõvárosi rangadón a BSE 50-45 arányban bizonyult jobbnak a Vasasnál.

A szerdai Euroliga rajt elõtt az utolsó bajnoki mérkõzését játszotta a Sopron. Az ellenfél az elmúlt három bajnokiját megnyerõ – közte a ZTE gárdáját is megtréfáló – Szekszárd volt. Szokatlanul korai idõpontban és a betegséggel bajlódó Zavecz Hanna nélkül kezdõdött az összecsapás. Az elsõ negyedet a Szekszárd uralta és Theodorán pontjai után már 7-0-ra vezettek a vendégek. A Sopron a játékrész végére tudott 17-16-nál 1 pontra felzárkózni.

A második etap elején Scekic triplája után még 20-16-ra megléptek a tolnaiak, de ezt követõen összekapta magát Székely Norbert együttese és 24-23-nál a vezetést is átvette. 36-23-nál már a 13 pontot is elérte a különbség, de a félidõ hajrájában a vendégek 5 pontot szereztek, amivel 36-28-ra zárkóztak fel. A folytatást is hasonló játék jellemezte. A Sopron 20 ponttal is meglógott, de triplákkal mindig közelebb került a Szekszárd. A negyedik etapban 58-49-nél 10 pont alá olvadt a differencia, ekkor Székely Norbert már technikai árán próbálta felrázni csapatát. A Sopron végül a 19-19 pontos Zsovár és Milovanovic ponterõs játékával hozta a kötelezõt.

A hazai viszonyok közepette mindig pikáns a Vasas-BSE rangadó és ez ezúttal sem volt másként. A csapatok a találkozó elején fej-fej mellett haladtak. 15 perc játék után, 17-17-es állást követõen lépett meg a BSE és a szünetben már 30-19-re vezettek. Stevan Cupic együttese a harmadik negyedben is õrizte elõnyét, 7 pontnál közelebb nem került a Vasas. A negyedik etapban a hazaiaknak volt egy fellángolásuk, de a végül 13 pontig jutó Károlyi Andrea egy triplával 3 perccel a lefújás elõtt eldöntötte a mérkõzés sorsát. A BSE 50-45-re diadalmaskodott.

MKB-Euroleasing Vasas – BSE-FCSM 45–50 (16–11, 3–19, 13–11, 13–9)
UNIQA Euroleasing Sopron – Atomerõmû-KSC Szekszárd 79–60 (16–17, 22–9, 20–15, 21–19)