A Budapest válogatott nyerte a 4 Fõváros Tornája leány kosárlabda tornáját

:

:

Június 14. és 16. között – 2014 után ismét – Budapest adott otthont a 4 Fõváros Tornája elnevezésû utánpótlás-versenysorozatnak. A leány kosárlabda tornát a Budapest válogatott nyerte.

A 4 Fõváros Tornája elnevezésû kezdeményezés egészen 1995-ig nyúlik vissza. Ekkor még Ljubljana, Pozsony, Bécs és Budapest csapatai mérték össze az erejüket különbözõ sportágakban. Azóta a mezõny átalakult, hiszen Bécs helyét Zágráb vette át. A program viszont kibõvült, immár kosárlabda, kézilabda, labdarúgó és asztalitenisz torna szerepelt a programban.

A leány kosárlabda torna mérkõzéseit Pasaréten rendezték. A Budapest válogatott mindhárom találkozóját nagy különbséggel nyerte és ezzel a mezõny élén végzett. Pozsony válogatottját 104-27-re, Ljubljanát 97-34-re, míg a zágrábiakat 84-51-re múlták felül a mieink. Gratulálunk!