A budapesti Eb-döntőt élhetjük újra a FIBA felületein

:

:

A FIBA múltidéző sorozatában vasárnap a 2015-ös női kosárlabda Európa-bajnokság döntőjét élhetjük újra. A budapesti fináléban Szerbia máig emlékezetes csatában 76-68-ra legyőzte Franciaországot.

Az elődöntőben Szerbia 74-72-re verte Fehéroroszországot, míg Franciaország 63-58 arányban bizonyult jobbnak Spanyolországnál. A magyar-román közös rendezésű kontinenstorna döntőjére a budapesti Syma-csarnokban, ma már BOK (Budapesti Olimpiai Központ), 5200 néző gyűlt össze. A francia csapat futott ki esélyesként a pályára és 10 perc után 22-15-re vezettek. A második negyedben nagyot fordult a játék képe és a félidőben 33-32-re már a szerbek mentek. Tették mindezt úgy, hogy a hajrában Milica Dabovic könyöksérülést szenvedett és érdemben a folytatásban már nem tudott segíteni.

A harmadik negyedben 7 pontra ugrott a differencia, majd két egységre visszajött Franciaország. Végül 53-49-ről vágtak neki a negyedik szakasznak a szerbek, akiknek 67-59-nél ahhoz is labdájuk volt, hogy kétszámjegyűre növeljék előnyüket. Nem éltek vele, így Dumerc büntetői és Tchatchouang hármasa után 67-64-re felzárkóztak a gallok. Ekkor már talpon volt a teljes csarnok. Marina Maljkovic időt kért és ezzel új lendültet tudott adni csapatának. Dabovic és Petrovic villant, amivel 40 másodperc alatt újra 7 pontra ugrott a szerb előny. Idegesek voltak a franciák, sorra hozták a rossz döntéseket. Amikor Page betalált 1 perc 34 másodperccel a lefújás előtt, 73-64-re elszakadtak Marina Maljkovic tanítványai. A francia csapatnak a 9 pontos hátrányra nem volt válasza az utolsó percben.

Sonja Petrovic és később MVP-nek megválasztott Ana Dabovic összesen 47 pontot szerzett a döntőben.