A Burgos megizzasztotta a Salamancát

:

:

Szombaton rendezték a spanyol bajnokág harmadik fordulóját. A nagycsapatok közül ezúttal a Salamanca alakulatának voltak nehéz pillanatai. Összefoglaló.

A Salamanca hazai pályán a Burgos alakulatát fogadta. A mérkõzés érdekességét elõzetesen az adta, hogy most csatlakozott a társaihoz a szerdán véget ért Pánamerikai Játékok után Erika de Souza. A brazil center megfázással bajlódik, így mindössze 8 percet töltött a pályán elsõ fellépésekor.

A címvédõnek pedig több segítségre lett volna szüksége, mivel igencsak megszenvedett az alacsonyabban rangsorolt burgosi alakulattal. A félidõben mindössze 46-40-re vezettek Lucas Mondelo tanítványai. Bár a harmadik negyedben 52-42-nél a 10 pontot is elérte a differencia, a játékrész végére 62-59-re zárkóztak fel a vendégek.

A negyedik szakaszban 71-71-nél egyenlített is a Burgos, de a végjátékban a palánkok alatt alatt uralkodó Salamanca érvényre jutatta rutinját és végül 83-77 arányban begyûjtötte a gyõzelmet. Lucas Mondelo együttesének legjobbja a 20 pontot és 7 lepattanót szerzõ Sonja Kireta volt. Vajda Anna közel 15 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 6 pont és 4 lepattanó került a neve mellé.

A többi sztárcsapatnak nem volt ilyen nehéz dolga. A Valencia 23 ponttal diadalmaskodott Ibizán. Natalia Hejkova együttese a szünetben 46-28-ra vezetett, a harmadik etapban pedig 30 pont környékére hízott a differencia a két gárda között. A hazaiak a végjátékban faragtak a különbségen, így lett a vége 77-54. A Valenciában hárman, Yacoubou, Murphy és Sancho Lyttle is 16 pontig jutottak. Honti Kata 27 percet töltött a pályán, mely alatt 5 pontot szerzett és kiosztott 6 gólpasszt.

A Rivas Ecopolis a dupla-duplát (17 pont, 13 lepattanó) elérõ Asjha Jones vezetésével 27 ponttal verte a Hondarribia – Irún alakulatát.

RIVAS ECOPOLIS - HONDARRIBIA - IRÚN  70-43
PERFUMERIAS AVENIDA - JOPISA CIUDAD DE BURGOS 83-77
UNB OBENASA LACTURALE - G CANARIA 2014 CAJA DE CANARI 49-68
RC CELTA BALONCESTO - MANN FILTER ZARAGOZA  40-61
CIUDAD ROS CASARES VALENCIA - PALACIO DE CONGRESOS DE IBIZA 77-54
CADI LA SEU - CAJA RURAL TINTOS DE TORO 69-65
SÓLLER BON DÍA! - GIRONA FC 72-77

1 ROS CASARES VALENCIA 	       3  3/0 	238 - 171  6 pont