Hirdetés
Nagyvilág

A Canberra lett a bajnok Ausztráliában



:

:

Hirdetés

A Canberra Capitals együttese szerezte meg a bajnoki címet az ausztrál profi ligában, a WNBL-ben. A canberra-i gárda ezzel megvédte bajnoki címét és fennállása során 9. alkalommal ért fel a csúcsra Ausztráliában.

Az első mérkőzésen a Southside Flyers otthonában a Canberra Capitals 82-80-as sikert aratott, így hazai pályán a bajnoki cím megszerzésének reményében léptek pályára. A Southside Flyers azonban villámrajtot vett és nyolc perc alatt 20-9-re léptek el. A második szakaszban 43-27-nél regisztrálhattuk a legnagyobb különbséget.

A félidőre 45-35-re visszajött a Canberra, majd a harmadik negyed elején egy 11-0-s futással 46-45-re fordítottak. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 10 percnek 56-54-ről futottak neki a felek. A záró szakaszban sem alakult ki nagy különbség. Két perccel a vége előtt 68-67-re ment a Southside Flyers. Ezt követően Kia Nurse triplájával fordított a Canberra, majd Maddison Rocci büntetője alakította ki a 71-68-as végeredményt.

A Canberra együttesében Marianna Tolo 19, Kia Nurse 18 pontot szerzett. A finálé MVP-jének megválasztott Olivia Epoupa pedig 16 ponttal, 11 gólpasszal zárt.

Eredmény

Canberra Capitals – Southside Flyers 71-68 (16-24, 19-21, 21-9, 15-14)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Canberra Capitals javára.

Fotó: WNBL

Hirdetés