A Carolo Basket rangadót veszített Franciaországban

:

:

A hétvégén az 5. forduló mérkõzéseit bonyolították le Franciaországban. A forduló rangadóján a Carolo Basket alulmaradt a Basket Landes otthonában. Összefoglaló.

Az Euroliga csapatok közül a Carolo Basket alakulatára várt a legnehezebb feladat a válogatott szünet elõtti utolsó fordulóban, hiszen a Basket Landes vendégei voltak. Végül nagy csatában 65-60-as vereséget szenvedtek. Az utolsó négy percben 58-58 után húzta be a gyõzelmet a Landes. A keretükben a 16 pontos Miranda Ayim, illetve a 12 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérõ Marie Milapie remekelt.

A Bourges kiütötte a Mondeville-t 98-37 arányban. Az egyoldalú összecsapáson heten is kétszámjegyû pontot értek el a Bourges keretében. Nayo Raincock és Alexia Chartereau lettek a legeredményesebbek 14-14 ponttal. A Villeneuve d’Ascq pedig az újonc Landerneau-t verte 66-49-re. A 22-9-es második negyedben kialakult a döntõ különbség. Angie Bjoklund 13 pontját kell kiemelni.

A Lyon a 16 pontot és 12 lepattanót jegyzõ Michelle Plouffe vezetésével 63-54-re nyert a Hainaut Basket otthonában. Az Európa Kupa gárdák közül a Lattes Montpellier sem botlott, a Roche Vendée-t verték 81-66-ra Diandra Tchatchouang ponterõs játékával.

Lattes Montpellier – Roche Vendée 81-66
Bourges – Mondeville 98-37
Tarbes – Nantes Rezé 60-57
Basket Landes – Charleville-Mézières 65-60
Villeneuve d’Ascq – Landerneau 66-49
Saint-Amand – Lyon 54-63