A Cegléd szerezte meg az 5. helyet

:

:

A VBW CEKK Cegléd lett az 5. helyezett a 2017/2018-as évad végén. A ceglédiek a helyosztó párharc második meccsén ponterõs teljesítménnyel végig vezetve 93-78-ra múlták felül az Aluinvent DVTK-t.

A találkozó elõtt búcsúztatták az utolsó ceglédi meccsét játszó Serbán Anettet. A CEKK már az elsõ negyedben lépéselõnybe került 15-14 után egy 10-3-as sorozattal. Az elsõ szakasz végén pedig 27-21 állt az eredményjelzõn. A második etapban remek dobóformával a Cegléd 10 egység környékére növelte elõnyét. Az elsõ félidõben a hazaiak a 31 mezõnykísérletükbõl 19-et értékesítettek. A szünetben 51-40-es eredményt rögzíthettünk.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb mederben zajlott. A DVTK-nak 64-59-nél még akadt felzárkózása. A játékrész végére azonban újra 10 pont nõtt a differencia. Az utolsó 10 percnek 69-59-rõl vágtak neki a csapatok. A CEKK 9-0-val indította ezt a szakaszt és ekkor lényegében el is dõlt a gyõztes kiléte. A DVTK becsülettel küzdött, jõ távoli dobásokkal igyekezett a lépést tartani. Az utolsó percekben Cziczás László már úgy alakította a rotációt, hogy a ceglédi keret minden nevezett tagja pályára lépjen.

A 93-78-as siker azt jelenti, hogy a Cegléd lett az 5. helyezett az idei évadban, míg a DVTK a 6. pozícióban zárt. A ceglédieknél Popovic 28, Mokango 27, míg Cooper 21 ponttal zárt. A DVTK legeremdényesebbje a 15 pontos Szabó Fanni lett.

VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 93-78 (27-21, 24-19, 18-19, 24-19)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredmény 2-0 a VBW CEKK Cegléd javára.