A Chicago és a Phoenix egy győzelemre a WNBA döntőjátő

:

:

Fotó: WNBA

Vasárnapról késő este rendezték a WNBA elődöntőinek harmadik mérkőzését.

A Chicago Sky 86-83-ra verte a Connecticut Sun-t. Végig kiélezett mérkőzés volt, ahol az utolsó öt percben 74-71 után 9-0-val fordított a Sky. Allie Quigley 21 pontot ért el, míg Courtney Vandersloot 7 ponttal és 13 lepattanóval zárt. A Sun keretében Briann January 11 pontot és 4 gólpasszt jegyzett.

Fotó: WNBA

A Phoenix Mercury 87-60-ra kiütötte a Las Vegas Aces-t. Brianna Turner (23 pont, 17 lepattanó) és Brittney Griner (18 pont, 11 lepattanó) dupla-duplájával végig kézben tartották az irányítást. Már a félidőben 15 pont volt a felek között.

A párharcok szerdáról csütörtökre virradóra folytatódnak a Chicago Sky és a Phoenix Mercury otthonában.

Chicago Sky – Connecticut Sun 86-83 (17-21, 20-14, 23-28, 26-20)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-1 a Chicago Sky javára.

Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 87-60 (26-19, 20-12, 26-21, 15-8)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-1 a Phoenix Mercury javára.