A Chicago Sky a WNBA bajnoka

:

:

Fotó: WNBA

Fennállása során először a Chicago Sky bajnoki címet ünnepelhetett a WNBA-ben. A 2021-es döntő párharc negyedik mérkőzésén a Chicago Sky 80-74-re legyőzte a Phoenix Mercury-t és ezzel 3-1-re megnyerte a finálét.

Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Sky nem tudott úgy dominálni, mint pénteken. Sőt, 10 perc után 28-25-re a Mercury vezetett. A második szakasz elején rövid időre átvette az irányítást a Sky, de Brittney Griner és Brianna Turner ponterős játékával a félidőre a 44-37-re újra ellépett a Mercury.

Fotó: WNBA

A harmadik negyedben tovább nőtt a vendégek fölénye. Három perccel a játékrész vége előtt már 59-45-re mentek Diana Taurasiék. Érett a sorsdöntő ötödik mérkőzés. A Sky azonban nem akarta cserben hagyni ünnepelni összegyűlt híveit. 9-0-s futással 59-54-re felkapaszkodtak. Közelebb azonban nem kerültek. Sőt a negyed végére ismét elszakadt 63-54-re a phoenix-i alakulat. A negyedik szakasz első támadását követően 65-54-nél megint kétszámjegyű volt a különbség.

A végül 26 ponttal záró Allie Quigley állt a Sky élére. Három triplát is értékesített az első négy percben. A csapatát ezzel 70-65-re visszahozta és így teljesen nyílt lett az összecsapás. Az utolsó két percbe érkezve Candace Parker triplájával 72-72-nél egyenlített a Sky. Azt a pillantást a lelátóra soha nem fogjuk elfelejteni és egyben megmutatta, hogy lélektanilag megfordult a mérkőzés. Mindent megtett a Mercury, de a hajrából az első bajnoki címére hajtó Sky jött ki győztesen.

Fotó: WNBA

Allie Quigley 26 pontja mellett Candace Parker (16 pont, 13 lepattanó) és Courtney Vandersloot (10 pont, 15 gólpassz) dupla-duplát ért el. A döntő MVP-jének megválasztott Kahleah Copper 10 ponttal zárt. Phoenix-i oldalon a 28 pontos Brittney Griner lett a legeredményesebb.

Chicago Sky – Phoenix Mercury 80-74 (25-28, 12-16, 17-19, 26-11)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-1 a Chicago Sky javára.