A Chicago Sky döntős a WNBA-ben, a Las Vegas és Phoenix között ötödik meccs jön

:

:

Fotó: WNBA

Szerdáról csütörtökre virradóra rendezték a WNBA elődöntőinek negyedik mérkőzéseit. A Chicago Sky lezárta a Connecticut Sun elleni elődöntő párharcot és bejutott a fináléba. Hogy ott ki lesz az ellenfele, azt még nem tudni. A Las Vegas Aces ugyanis kiharcolta a Phoenix Mercury otthonában a sorsdöntő ötödik mérkőzés lehetőségét.

A Chicago Sky 79-69-re múlta felül a Connectictut Sun-t és 3-1-re megnyerte az elődöntő párharcot. A Sky már a félidőben 13 ponttal járt előrébb. A harmadik negyedben 65-47 után 11-0-s futással faragott a hátrányán a Sun, de ez volt az egyetlen komolyabb fellángolásuk. A Sky összességében végig kézben tartotta az irányítást. Courtney Vandersloot 19 ponttal lett a legeredményesebb. Allie Quigley 6 ponttal zárt. A Sun hazánkba érkező játékosai közül Beatrice Mompremier 37 másodpercet töltött a pályán. Briann January kisebb húzódás miatt kihagyta a találkozót.

A Las Vegas Aces 93-76-ra verte a Phoenix Mercury-t és ezzel 2-2-re módosította az állást, így kivívta a sorsdöntő ötödik meccs lehetőségét. Ezt péntekről szombatra virradóra rendezik Las Vegasban. A Mercury kisebb lépéselőnybe került az első negyedben. A félidőben azonban már 49-46-ra vezetett az Aces és 29-11-es harmadik negyeddel el is döntötték a meccset. Chelsea Gray 22, Kelsey Plum 20 pontot ért el a győztes gárdában. A Mercury-nál Diana Taurasi és Skylar Diggins-Smith  14-14 egységig jutott.

Chicago Sky – Connecticut Sun 79-69 (32-26, 22-15, 11-17, 14-11)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-1 a Chicago Sky javára.

Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 76-93 (29-24, 17-25, 11-29, 19-15)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-2.