A címvédõ és a trónkövetelõ is magabiztosan gyõzött

:

:

A hétvégén Budapesten, a Népligetben adott randevút egymásnak a hazai nõi kosaras elit. A magyar csapatsportágak közül egyedülálló módon egy helyszínen rendezték a nyitófordulót, ahol nagy meglepetés nem született, az alakulóban lévõ élcsapatok hozták a kötelezõ gyõzelmeket.

Mielõtt az események taglalásába belekezdenénk, ezúton is szeretnénk gratulálni az FTC nõi kosárlabda szakosztályának, mivel egy kiváló rendezvényt hoztak össze, amely jól szolgálta a szakág fõvárosi népszerûsítését!

A hétvégén az elmúlt 15 év legjobb kezdeményezésére került a nõi kosárlabdában. A Franciaországban már bevett és igen sikeres programsorozathoz hasonlóan, egy helyszínre került a bajnokság nyitófordulója. A 2 napos, hat mérkõzést kínáló rendezvényen a magyar csapatok kitettek magukért és a szép számban kilátogató közönséget maximálisan kiszolgálták.

Az elsõ napon a Nanette-FTC és az MKB-Euroleasing Sopron összecsapása ígérte a legnagyobb izgalmakat. A soproniaknak nélkülözniük kellett két amerikai légiósukat, így Székely Norbertnek jóval kevesebb variációs lehetõsége volt. Ez meg is látszódott a játék képén. Bár 7 perc játék után 4-12-nél úgy tûnt, nem lesz szoros a mérkõzés, az elsõ negyed végére összekapta magát a hazai alakulat és 10-13-ra kozmetikázták az eredményt. A második szakaszban 15-15 után 9-0-s rohanással ellépett a tavalyi ezüstérmes, de az elõnyét ismételten nem tudta megõrizni. A Fradi kihasználva a vendégek hibáit 25-29-re zárkózott fel a szünetre.

A harmadik negyedben 5-7 pont között állandósult a differencia. Mindkét edzõ joggal bosszankodhatott ekkor, mivel a fõvárosiak a kulcspillanatokban nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, míg a soproniaknál felelõtlen szabálytalanságok miatt Krivacsevics és Szabó is begyûjtötte a negyedik személyi hibáját. A negyedik periódus elején hamar 10 pont fölé ugrott a különbség. Farkas Sándor idõkéréssel igyekezett megtörni a Sopron lendületét, de eredménytelenül. 40-54-nél, a 34.percben eldõlt a csata. Az utolsó 5 percben Darida Csilla triplákkal még közelebb hozta csapatát, de a fordítás már nem sikerült. A vége 53-66 lett a Sopronnak.

A játéknap másik két mérkõzésén a Szekszárd összességében biztosan verte a keveset mutató BSE-t, míg az igencsak épülõben lévõ Gyõr a BEAC gárdáját gyõzte le.

A második napon a Pécs 2010 és a ZTE NKK találkozója emelkedett ki. A Pécs címvédõhöz méltóan kezdett, 38 pontot dobtak a zalaegerszegieknek, akik erre csak 23 egységgel tudtak válaszolni. A két csapat a múlt héten a Göcsej-kupán éles csatát vívott, itt azonban 13 perc játék után már 40-28 állt az eredményjelzõn, majd a szünetben 48-33-ra ment Zseljko Djokics hölgykoszorúja.

A húzóembernek igazolt centert, Daniela Page-t nélkülözõ ZTE a második félidõben sem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát, így végül 88-60-as gyõzelmet aratott a Pécs. A címvédõnél a játékkal elégedettek lehetnek a szezon ezen szakaszában, Griffin nélkül ennél többet nem igazán várhatnak a szurkolóik. Djokics mesternek sokkal inkább Nagy-Bujdosó Nóra és Sarok Nikolett sérülése miatt kell aggódnia.

A nap többi mérkõzése is a várakozások szerint alakult. A megfiatalított Szeged könnyedén verte a Ceglédet, míg éles csatában a Szolnok 4 ponttal bizonyult jobbnak a Vasas-Csatánál.