A címvédõ kiharcolta a továbbjutást

:

:

A Valencia – Sopron duó mellett még három párharcnak kellett lezárulnia szerdán a nõi kosárlabda EuroLigában, ezeken a címvédõ Szpartak Moszkva, a Taranto és a Bourges jutott a legjobb nyolc közé. Nemzetközi összefoglaló szerdáról.

Szoros végjátékban húzta be a Schio elleni harmadik meccset a Szpartak Moszkva. A két csapat az elsõ két játéknapon kiélezett mérkõzéseket vívott, úgy, hogy mindkét gárdának reális gyõzelmi esélyei voltak idegenben. Nemcsak a mérkõzés okozott izgalmakat ebben a párban, az olaszok jelentõs késéssel érkeztek Moszkvába az idõjárás miatt, így két órával eltolták a kezdést.

A találkozó folyamán nem érzõdtek az itáliai gárda megpróbáltatásai. Az elsõ negyedben felváltva estek a pontok és fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 19-17-rõl induló második szakasz elején egy 9-2-es futással ellépni látszott a Szpartak, sõt a második negyed felénél már 34-23-ra is vezettek a hazaiak. A Schio igazán a szünetre sem tudott felzárkózni, a 40-33-as állás egyértelmû második félidõt vetített elõre.

A harmadik negyed elején, 42 – 33 után azonban Macchi, Masciadri és Pastore pontjaival 42-41-re zárkóztak fel a vendégek. Innentõl kezdve végig nyílt volt a csata, igaz végig a hazaiak jártak elõrébb. A mérkõzés utolsó 4 perce 59-58-ról indult. A végjátékban megvillantak a címvédõ sztárjai, Sue Bird szerzett 4 pontot, de Osipova és Korstin is betalált. Az olaszoknak az utolsó percekben nem volt meccsnyerõ emberünk, így a vége 69 – 63 lett.

A gyõztes csapat legjobbja a 18 pontos Sue Bird és a 14 pontot, illetve 9 lepattanót szerzõ Taj Mc Williams volt.

Szpartak Moszkva Vidnoje – Beretta-Famila Schio 69-63 (19-17, 21-16, 9-12, 20-18)
1. mérkõzés: Szpartak Moszkva Vidnoje – Beretta-Famila Schio 65-60
2. mérkõzés: Beretta-Famila Schio – Szpartak Moszkva Vidnoje 66-64

A párharcot 2-1 arányban a Szpartak Moszkva nyerte.

A Taranto élt a második eséllyel

A harmadik negyedben felõrölte a Taranto a Krakkót és ezzel bejutott az EuroLiga legjobb 8 együttese közé. Furcsa párosítás volt ez, mivel az elsõ meccsen a csehek magabiztosan nyertek és igazából a második találkozón is reális gyõzelmi esélyt szalasztottak el. Ezek után azonban a lélektani elõny az olaszok oldalára billent, ráadásul Viteckova hiánya igencsak nehéz helyzetbe sodorta a Prágát.

A mérkõzés elsõ 4 pontját a vendégek szerezték, az olaszok 3 percen át nem találtak a gyûrûbe. A cseh lépéselõny nem tartott sokáig, az All-Star gálára is beszavazott Mahoney vezetésével a negyed végére 19-13-ra elléptek a hazaiak. Ez a különbség a második félidõben tovább nõtt, 5 perc alatt 30–19-re módosult az állás. Young remek megoldásai után a hazaiak a szünetre állandósították kétszámjegyû elõnyüket.

A harmadik negyedben gyakorlatilag 2 perc alatt eldõlt a párharc, ekkor a félidei 39 – 27-rõl 46-29-re ugrott az olasz elõny. Innen már bravúr kellett volna a Prágának a továbbjutáshoz, de ez elmaradt. A különbség csak nõtt és nõtt, ebben a periódusban összesen 13 pontot vert ellenfelére a Taranto. A 65-40-rõl induló negyedik negyed már csak formalitás volt. A záró felvonásban sem tudott szépíteni a cseh gárda, sõt a vereség mértéke már a kiütést is elérte, a vége 83-49 lett.

A mérkõzésen Vajda Anna 25 percet játszott, ez idõ alatt szerzett 3 pontot és leszedett 6 lepattanót. A találkozó legjobbjai az olaszoknál a 16-16 pontos Wambe és Dacic voltak, de Mahoney és Young is fontos pontokat szerzett.

Cras Basket Taranto – ZVVZ USK Praha 83-49 (19-13, 20-14, 26-13, 18-9)
1. mérkõzés: Cras Basket Taranto – ZVVZ USK Praha 56-73
2. mérkõzés: ZVVZ USK Praha – Cras Basket Taranto 73-75

A párharcot 2-1 arányban a Taranto nyerte.

A Bourges nyert a nagy futások meccsén

Fordulatos meccsen gyõzte le a Bourges a Kassát és megérdemelten jutott tovább. Nagyon jól kezdte a mérkõzést a Bourges, 5 perc alatt 14-6-ra elhúztak a riválisuktól, sõt az elsõ negyedben már 21-12 is volt az állás. Innen azonban egy 14-0-s futással 21-26-ra elhúzott a Kassa. A szlovák bajnok lendülete a szünet elõtti hajrában sem tört meg, sõt a félidõre 28-36-os elõnyre tettek szert.

A harmadik negyed elején 3 perc alatt felzárkózott, majd 39-38-ra át is vette a vezetést a gall alakulat. Az elképesztõ fordulatokat tartogató találkozó itt még nem ért véget, a fiatal Solopova két triplát is bevágott, így 49-52-es vendég elõnyrõl indult a negyedik etap. Ennek a szakasznak az elején még fej-fej mellett haladtak a gárdák, majd az utolsó 5 percben 60-61-rõl egy 11-0-s futással 71-61-re elléptek a hazaiak, amivel gyakorlatilag állva hagyták riválisukat és megnyerték a párharcot. A mérkõzés végeredménye 79-68 lett. Az összecsapás hõse a Bourges részérõl a 23 pontos Kaltsidou volt. A Kassánál Langhorne 20 pontig jutott, de Dupree neve mellé csak 2 pont került és ezt nem bírták el a vendégek.

Bourges Basket – Good Angels Kosice 79-68 (21-17, 7-19, 21-16, 30-16
1. mérkõzés: Bourges Basket – Good Angels Kosice 76-68
2. mérkõzés: Good Angels Kosice – Bourges Basket 61-54

A párharcot 2-1 arányban a Bourges nyerte.