A címvédő Sopron Basket küzdelmes meccsen magabiztosan verte a Vasast

Vasas Akadémia - Sopron Basket 59-83 (12-26, 15-14, 20-21, 12-22)

Minár L., Major Á., Rózsavölgyi A. (Gorka Sz.)

Vasas Akadémia: Budácsik 4, Papp 11, Pusztai, Tóth 5, Madár E. 2. Csere: Bach 17/6, Smailbegovic 10/6, Siklós 3, Szererencsés, Salamon 5, Madár K. 2.

Sopron Basket: Fegyverneky 8, Varga 10/3, Jovanovic 14/3, Czukor 9/3, Határ 14. Csere: Sitku 5, Molnarova 2, Kókai 2, Varga S. 3/3, Gaye 16.

Fotó: Láng Győző / Vasas Akadémia

A bajnokság nyitó fordulójában a Sopron Basket 83-59-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában.

A mérkőzés elején igyekezett magához ragadni az irányítást a címvédő. Határ Bernadett hat pontjára sokáig mindössze Tóth Orsolya válasza érkezett. A folytatásban Papp Dia és Budácsik Dorottya villanásaival zárkózott a Vasas, de amikor előbb Nevena Jovanovic, majd Czukor Dalma triplája is célt ért, 16-6-nál már 10 egységgel járt előrébb a Sopron. A legnagyobb differencia az első szakaszban 16 pont volt a felek között. Végül 10 perc játékot követően 26-12-re vezetett a Sopron, mely a duplákat tekintve a 13 kísérletéből 9-et értékesített.

A második szakaszt Határ Bernadett duplája indította, amivel már 28-12-es állást rögzíthettünk. A Vasas részéről Nadija Smailbegovic értékesített triplát a játékrész elején. A különbség 13-15 egység között állandósult. Mindkét csapat játékába egy kicsit több pontatlanság csúszott ekkor, ami az első fordulóban teljesen érhető. A negyed feléhez közelítve Gáspár Dávid rendelte magához tanítványait. Visszatérve a pályára a Vasas kapott el egy jobb sorozatot, melyet Smailbegovic második hárompontosa indított. Ennek eredményeként 34-23-nál 11 pontra feljöttek a hazaiak. A folytatásban a Sopron 6-0-val erősítette meg fölényét és végül a félidőben is magabiztosan 40-25-re vezetett.

20 perc játék után Határ Bernadett 10, Fegyverneky Zsófia 8 egységnél járt a címvédőnél. A Vasas legeredméyesebbje a 7 pontos Papp Dia volt. A harmadik szakasz elején Czukor Dalma és Varga Alíz vezetésével 46-27-re elszakadt a Sopron. Milos Pavlovic gyorsan magához rendelte tanítványait és rendezte sorait védekezésben a Vasas. A következő négy percet 10-3-ra hozták a hazaiak, amivel 49-37-re visszajöttek. A kisebb soproni kosárcsendet Aby Gaye törte meg, de a korábbi 20 pont környéki előnyt nem tudta visszaállítani a Sopron. Bach Boglárka triplája után 54-43-nál ismét 11 egység volt a két gárda között. A negyed hajráját büntetők tették töredezetté, 30 perc játék után 61-47-re ment a Sopron.

A döntő futást a címvédő a negyedik szakasz elején vitte be. Varga Sára triplájával és Határ Bernadett ziccerével egy perc alatt 66-47-re módosult az állás. Nem sokkal később Nevena Jovanovic 2+1-es megoldásával 69-49-nél érte el először a 20 pontot a soproni előny. Ekkor már egyértelműen megmutatkozott a fizikális különbség a két együttes között. Becsülettel küzdött a házigazda, de a hajrában 27 egységre ugrott a differencia. Végül a soproni csapatban minden nevezett játékos pályára lépett és szerzett pontot, így köztük a sportakadémiai növendékek, mint Sitku Zsuzsanna, Molnárova Laura és Kókai Patrícia is. A 83-59-es végeredményt hozó találkozón soproni oldalon 16 pontos Aby Gaye lett a legeredményesebb. A Vasasnál Bach Boglárka zárt 17 ponttal.