A címvédõ sorozatban hatodik sikerét ünnepelhette a WNBA-ben

:

:

Péntekrõl szombatra virradóra négy mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló.

Kezdjük összeállításunkat egy fontos magyar érdekeltségû történéssel. Briann January talpsérülése miatt Yvonne Turner kezdõ volt a Phoenix Mercury gárdájában. Végül 31 és fél percet töltött a pályán, mely idõ alatt 7 ponttal, 8 lepattanóval és 7 gólpasszal vette ki a részét az Indiana Fever 95-77-es legyõzésébõl. A két csapat 12 percen át fej-fej mellett haladt, majd 29-28 után egy 10-2-es futással állva hagyta riválisát a Mercury. A második etapot végül 29-13-ra nyerték és ez el is döntött mindent. Az 56-39-es félidõ után már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A Fever színeiben Erica McCall 14 perc alatt 2 pontot és 3 lepattanót ért el.

A Chicago Sky ismét legyõzte a New York Liberty-t, ezúttal 103-99-re és ezzel sorozatban harmadik sikerüket ünnepelhették. A szoros elsõ félidõ után, amikor 55-52-re még a Liberty a vezetett, a harmadik etap hajrájában ragadta magához a vezetést a Sky. Úgy nézett ki, hogy a 74-70-rõl induló záró szakaszra elfáradt a csütörtökön a Washingtonnal drámai végjátékot játszó Liberty. A Sky sokáig stabilan õrizte 5-6 pontos elõnyét. Fél perccel a mérkõzés vége elõtt azonban 99-96-ra, majd 101-99-re visszajött a Liberty, de Allie Quigley (14 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Courtney Vandersloot (14 pont, 11 gólpassz) higgadt büntetõzése elhozta a gyõzelmet a Sky-nak. Alaina Coates két és fél percet töltött a pályán.

A címvédõ Minnesota Lynx sorozatban hatodik sikerét ünnepelhette, amikor 85-74-re verték az Atlanta Dream alakulatát. A félidõben mindössze 39-36-ra vezetett a Lynx, de a harmadik negyed végjátékában egy 10-2-es futással állva hagyták riválisukat. A negyedik negyedben 74-53-nál a 20 egységet is átlépte a differencia és innentõl kezdve nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Maya Moore 24 ponttal lett a Lynx legeredményesebbje. Érdekesség, hogy ezen hatos gyõzelmi széria alkalmával Moore eddig mindig átlépte a 20 pontot. Sylvia Fowles pedig 13 pontot és 15 lepattanót jegyzett, ez volt a szezonban a 12. dupla-duplája.

A Las Vegas Aces 94-78-ra múlta felül a Los Angeles Sparks csapatát. A 29 pontos A’ja Wilson vezette Aces a félidõ hajrájában egy 10-2-es futást mutatott be, amivel 44-37-es elõnyre tettek szert. A harmadik negyed elején ehhez még egy 11-3-s szériát hozzátettek. Ennek köszönhetõen 55-40-re léptek el és innentõl végig kézben tartották a meccset. Nneka Ogwumike nélkül is mindent megtett a felzárkózásért a Sparks, de 76-68-nál közelebb nem kerültek a folytatásban.

Indiana Fever – Phoenix Mercury 77-95 (26-27, 13-29, 15-22, 23-17)
New York Liberty – Chicago Sky 99-103 (27-26, 28-26, 15-22, 29-29)
Minnesota Lynx – Atlanta Dream 85-74 (19-18, 20-18, 25-15, 21-23)
Las Vegas Aces – Los Angeles Sparks 94-78 (18-15, 26-22, 29-25, 21-16)