A CMB Cargo UNI Gyõr a bronzérmes a Magyar Kupában

:

:

A 2018-as Magyar Kupa során a 3. helyért lejátszott találkozón a CMB Cargo UNI Gyõr 73-58-ra legyõzte az Aluinvent DVTK együttesét. Ezzel a Gyõr a tavalyi évhez hasonlóan ismét bronzérmet szerzett a sorozatban.

Fotó: Tóth Zsombor/MKOSZ

A DVTK kezdte jobban a bronzcsatát, nem telt el 5 perc, amikor már 10-3-ra vezetett Stefan Svitek együttese. Sandro Orlando gyors idõkérése után a Gyõr megfogta a meccset. Két egységre is felzárkóztak, 10 perc után 16-11 állt az eredményjelzõn. A fordulatot a második negyed hozta el. A Gyõr 10-0-val indította ezt a szakaszt és ezzel 21-16-ra fordított. Innentõl kezdve a félidõig 4-6 pont között mozgott a differencia a felek között. A nagyszünetben 29-24-es gyõri vezetést jegyezhettünk fel. A statisztika ezúttal hûen tükrözte a játék képét. Egyik csapat sem dobott igazán jól, de a Gyõr kétszer annyi lepattanót szedett, mint a riválisa és közel kétszer annyi gólpassza is volt.

A harmadik negyed elején 32-31-nél a DVTK még magához ragadta a vezetést, innen azonban a Gyõr vette át az irányítást. A különbség 45-34-nél már a lélektani 10 egységet is átlépte. Jó távoli dobásokkal, Laklóth Anna és Simon Zsófia remek összjátékával Sandro Orlando tanítványai a játékrész végére 54-40-re léptek el. A záró szakaszban 56-46-nál még akadt egy kisebb felzárkózása a DVTK-nak, ahol elsõsorban Raksányi Krisztina és Ashleigh Fontenette játékában volt pont ezen a délutánon. Amikor azonban a végül 21 egységig jutó Nirra Fields két triplájával 64-47-re módosult az állás, eldõlt a bronzérem sorsa.

Aluinvent DVTK – CMB Cargo UNI Gyõr 58-73 (16-11, 8-18, 16-25, 18-19)