A Connecticut Sun tovább menetel, magabiztosan verték a címvédõt

:

:

Szombaton egy mérkõzést rendeztek a WNBA-ben, mely során a Connecticut Sun 89-75-re legyõzte a címvédõ Minnesota Lynx gárdáját.

Helyi idõ szerint a kora délutáni órákban került sor a rangadóra, melyen az évadot kiválóan kezdõ Connecticut Sun és az idén látványosan szenvedõ Minnesota Lynx csapott össze. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 20-20 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban 29-29 után a Sun ragadta magához a kezdeményezést egy 9-0-s futással. Az ekkor megszerzett elõnyük a félidõig kitartott, amikor 44-38-as hazai vezetést rögzíthettünk.

A harmadik negyed óriási fordulatokat tartogatott. Elõbb 48-43 után a Lynx egy 9-0-s futással 52-48-ra fordított. Erre azonban 13-0-val válaszolt a Sun és ezzel 61-52-es elõnyre tett szert. Utóbb kiderült, hogy ez bizonyult a találkozó döntõ futásának. Innentõl a hazaiak már végig elõrébb jártak. Az utolsó 10 percnek 67-56-ról vágtak neki a felek. Itt hat és fél perccel a vége elõtt még 74-67-re felzárkózott a Lynx, de ennél közelebb nem kerültek.

A Connecticut Sun 89-75-ös sikere alkalmával Courtney Williams 22, Jasmine Thomas 18 pontot ért el. A másik oldalon Sylvia Fowles 20 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplával zárt, míg Maya Moore 17 egységig jutott. A Connecticut Sun ezzel 7/1-re módosította a mutatóját és vezeti a tabellát, míg a Minnesota Lynx 3/6-os mutatóval jelenleg a 9. helyen áll.

Connecticut Sun – Minnesota Lynx 89-75 (20-20, 24-18, 23-18, 22-19)