Csata DSE - NKA Pécs/A 71-67 (9-22, 21-12, 13-17, 28-16)

Tóth Bence, Farkas Péter Gábor, Gombos Márk Bálint (Téczely Tamás)

Csata DSE: Gábor 4, Toman D. 15/12, Vladár 12, Arnóczki 2, Toman R. 22/3. Csere: Lipcsik 3/3, Zakor 4, Vágó, Ilyés.

NKA Pécs/A: Rátkai 11, Szakolczi 16/6, Piukovits 14/6, Küllős 7/3, Árvai 2. Csere: Subotic 17/15, Halmágyi 5, Bikicki, Bercsi 2.

Fotó: Rébay Viktor / NKA Pécs

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2021/2022-es győztese a Csata DSE. A fináléban a Csata 71-67-re múlta felül az NKA Pécs csapatát és ezzel megvédte címét.

Rátkai Eszter és Toman Dóra egy-egy büntetője vezette fel a döntőt. Toman Réka duplájával még a Csata vezetett 3-1-re, de ezt követően 8-0-val fordított a házigazda NKA Pécs. Gyorsan nőtt a hazai előny, 16-5-nél már kétszámjegyűre duzzadt a különbség. Az első szakaszban a legnagyobb differencia 15 pont volt a csapatok között. 10 perc után 22-9-re mentek a pécsiek. Piukovits Dorka egymaga 8 pontot jegyzett pécsi oldalon. A másik negyed elején közel három percig nem talált be a Csata és ez idő alatt 26-9-re ellépett az NKA Pécs.

Sokáig úgy nézett ki, hogy stabilan 10 pont felett állandósulhat a hazai előny. A Csata azonban nagy hajrába kezdett és 33-19 után 11-1-es sorozattal zárta le a második negyedet. Toman Réka és Gábor Lili remekelt, akik csapatuk 21 pontjából 13-at szereztek ebben a periódusban. A harmadik negyed első két találatát is Toman Réka és Gábor Lili szerezte, így 34-34-nél már döntetlen volt az állás. A folytatásban fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Három-négy pontnál jobban sokáig egyik fél sem tudott ellépni. 39-36-os Csata vezetést követően azonban ismét az NKA Pécs vette át az irányítást. Ki kell emelni Subotic Milkát, aki 11 pontot szerzett a harmadik etapban.

A pécsiek 12-2-es futással 48-41-re szakadtak el a negyed hajrájában. Az utolsó 10 percnek 51-43-ról vágtak neki a csapatok. Toman Dóra triplájával indította az utolsó 10 percet a Csata. Nem telt el két perc és megfelezte nyolcpontos hátrányát, majd 58-52 után két triplával utol is érte riválisát a fővárosi gárda. A Csata három negyeden át nem értékesített triplát, a negyedikben hatot is. Végül 64-62-nél vették át a vezetést Toman Rékáék. Innentől végig a Csata járt előrébb. A szintén utolsó erejéig küzdő NKA Pécs előtt 66-64-nél még nyílt esély, de ezzel nem tudott élni. Toman Dóra triplájával az utolsó perchez érve 69-64-re elszakadt a Csata és végül 71-67-es győzelmet ünnepelhetett.