Csata DSE/A - BEAC-Újbuda KA/A 65-50 (19-11, 11-9, 19-11, 16-19)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - döntő
Gruber Nikolett Lilla, Csák Máté Károly, Szőts Dávid István

Csata DSE/A: Toman Zs. 13/3, Zakor, Vörös 6, Halasy 21/9, Biczó 5/3. Csere: Hegedüs 2, Végh 4, Závodszky 2, Pócs, Mara 12, Molnár, Bernei.

BEAC-Újbuda KA/A : Horváth 4, Tatai 5/3, Gréts 7/3, Dinnyés 3, Andrási 14. Csere: Barna 5/3, Balogh, Bugovics 9/3, Medvei 3/3, Rácz, Török.

Fotó: Jantner Zsolt / TARR KSC Szekszárd

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es döntőjében a Csata DSE 65-50-re legyőzte a BEAC Újbudát.

Halasy Enikő 5 pontja és Gréts Zóé triplája vezette fel a kifejezetten jó hangulatú találkozót. Érdekesség, hogy vasárnap ezt megelőzően már összecsapott ebben a korosztályban a két klub. A “B” döntőn a kora délutáni órákban Csata DSE 2010/C – BEAC Újbuda KA/B találkozót rendeztek az országos 11. helyért.  Az első szakaszban több alkalommal is ellépett 6 ponttal a Csata, majd a negyed végén két büntetővel ezen differencia fölé tudott menni. 10 perc után 19-11 állt az eredményjelzőn.

A második negyed elején is a Csata akarata érvényesült, 29-11-nél már 16-2-es futásban volt a Csata. A BEAC igyekezett rendezni a sorait. Ennek eredményeként három perc alatt 7-0-s sorozatot mutatott be, amivel 29-18-nál jóval szorosabbá tette a finálét, mint amilyen mederben addig haladt. A félidőre 30-20-ról érkeztek a csapatok. A harmadik negyed elején egy triplával folytatta felzárkózását a BEAC. 30-23-nál már 12-1-es futásban voltak Mészáros Vivien tanítványai.

A harmadik etap feléhez érkezve ismét stabilizálta játékát a Csata. Jól találta meg támadásban a lehetőségeket a későbbi aranyérmes és ismét gyorsan kinyílt az olló. 30-23 után 19-3-at futott Tursics Krisztián együttese. A harmadik negyedet öt BEAC pont zárta, de így is 49-31-ről futottak neki a záró szakasznak a csapatok. A negyedik etap első pontjait is a BEAC szerezte. Erre azonban gyorsan felelt a Csata és ismét 20 pont közelébe növelte előnyét.

A kadetteknél még természetes hullámzásnak megfelelően 53-39-nél volt egy felzárkózása a BEAC-nak. A döntő utolsó percei azonban azonban a Csatának sikerültek jobban. Az MVP-nek is megválasztott Halasy Enikő keretbe foglalta az idei finálét, a triplája vezette fel az összecsapást és a mérkőzés végén is két alkalommal betalált távolról. A hajrában még egy alkalommal felzárkózott 13 pontra a BEAC, de szorosabbá nem tudta tenni a találkozót.

Az utolsó percben joggal pacsizott büszkén játékosaival Tursics Krisztián. A kiválóan felkészített Csata, ahogy az egész szezonban, úgy a nyolcas döntő hétvégéjén is rendkívül összeszedett és jó játékkal szerezte meg a bajnoki címet.