A Csata DSE az első döntős a Hepp Kupában

:

:

A Hepp Kupa négyes döntő első elődöntőjében a Csata DSE 72-48-ra legyőzte a BKG PRIMA Akadémiát. Ezzel 2020-ban elsőként vívta ki a fináléba kerülést.

A Csata DSE villámrajtot vett és hét perc alatt 20-3-ra lépett el. A negyed végére 22-9-re felzárkózott a BKG. A második negyedben pedig 10 egység környékén állt be a differencia a felek között. A félidőben 34-25 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetben Horváth Fruzsina 11, Krasovec Lili 9 pontnál járt.

A harmadik negyedben 39-31 után 9-0-val 48-31-re lépett el a Csata. Ez a futás döntőnek bizonyult. A 48-34-ről induló záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. Ezt a 10 percet 24-14-re hozta a Csata és így alakult ki a 72-48-as végeredmény.

BKG PRIMA Akadémia – Csata Diáksport Egyesület 48-72 (9-22, 16-12, 9-14, 14-24)

BKG PRIMA Akadémia: Laura Aldazalab 16/3, Rochell Davis 11, Lakatos Dóra 7/3.

Csata Diáksport Egyesület: Horváth Fruzsina 20, Krasovec Lili 13, Telegdy Zsófia 12/3.