A Csata DSE győzelmével indult az ANB Piros csoport új szezonja

Csata DSE - MAFC 80-52 (25-10, 22-8, 17-20, 16-14)

Kruk M., Tóth K.

Csata DSE: Jánosi 6, Balogh 18/6, Gyöngyösi 14/6, Strausz 4, Toman P. 24/18. Csere: Gábor, Toman D 2, Polgéri 4, Kastl, Arnóczki, Toman R. 8/6.

MAFC: Horváth E. 16/12, Karlócai, Aradi 10, Dr. Varga 2. Hercze 9/6. Csere: Németh-Szabó 2, Horváth A. 2, Boszó 3, Miháczi 2, Hegyi 6/3.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata

Vasárnap délután megkezdődtek a küzdelmek az ANB Piros csoportjában. A nyitó mérkőzésen a Csata DSE 80-52-re legyőzte a MAFC gárdáját.

Gyöngyösi Janka és Balogh Liza találatai vezették fel az összecsapást. Öt perc alatt 11-3-ra lépett el a Csata DSE. A különbség 18-6-nál lépte át a 10 pontot. Az első szakasz végén 25-10 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején Toman Petra két hárompontosával erősítette meg a vezetését a Csata. A folytatásban a 20 pontot is átlépte a differencia. 36-17 után 9-0-val már 45-17-re ment a házigazda. A félidőben 47-18-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik szakaszt öt hárompontos vezette fel. Ebből hármat a MAFC, kettőt a Csata jegyzett és ezzel 53-27-re módosult az eredmény. A játékrész közepén 57-27 után a MAFC kapott el egy jobb sorozatot, amivel 58-38-ra felzárkózott. Az utolsó 10 percnek 64-38-ról vágtak neki a csapatok. Mindkét gárdából minden nevezett játékos pályára lépett. Kiegyenlített negyedet láthattunk, mely során több felállást is kipróbálhattak a szakmai stábok. Végül 16-14-re nyerte ezt a 10 percet a Csata és így alakult ki a 80-52-es végeredmény.

A csapatszinten 12 triplát értékesítő Csata DSE legeredményesebbje a 24 pontos Toman Petra lett. A MAFC-nál Horváth Enikő zárt 16 ponttal.