A Csata DSE is a legjobb négy között a Hepp Kupában

Csata DSE - Nyíregyházi Kosársuli 79-64 (23-16, 24-16, 12-11, 20-21)

Budapest, Csata utcai Általános Iskola
Bagi Bálint, Sentényi Barna

Csata DSE: Gábor 10/6, Szörényi 41/18, Arnóczki, Willis-Hutlassa 4, Bajzáth 2. Csere: Jánosi 10, Németh 8/6, Halmy 2, Ihring, Albert-Tóth 2.

Nyíregyházi Kosársuli: Karakó 11/3, Mátyás 21/12, Arad 4, Homonyik 2, Dobó 12/3. Csere: Pálóczi, Karsai 6, Bernáth 8, Arad.

A Hepp Kupa harmadik negyeddöntőjében a Csata DSE 79-64 legyőzte a Nyíregyházát és ezzel biztosította a helyét a legjobb négy között.

A Csata igyekezett gyorsan magához ragadni a kezdeményezést. A hazaiak 11-2-vel kezdtek. A folytatásban próbált szépíteni a Nyíregyháza, de az első szakasz végén így is 23-16-ra ment a Csata. A játék képe a második negyedben sem változott. Szörényi Laura vezetésével gyorsan növelte előnyét a Csata. A differencia a 20 pontot is elérte. A hajrában azonban valamennyit faragott a hátrányán a Nyíregyháza. A nagyszünetben 47-32 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején is kitartott a nyíregyházi felzárkózás. 47-36-nál már csak 11 pont választotta el a feleket. A Csata erre a felzárkózásra 10-0-val válaszolt, amivel stabilizálta fölényét. Az utolsó 10 percnek 59-43-ról vágtak neki a csapatok. Becsülettel küzdött a Nyíregyháza, de érdemben nem tudott közelebb kerülni. A Csata gond nélkül tartotta vezetését és megérdemelt sikert aratott.

Szörényi Laura 41 ponttal, 9 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt a Csatában. Nyíregyházi oldalon a 21 pontos Mátyás Eszter lett a legeredményesebb.