DVTK Akadémia/A - Csata DSE/A 46-56 (15-17, 4-5, 15-17, 12-17)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, 5-8. helyért
Földi László Tibor, Magyari Viktor, Burján Bianka

DVTK Akadémia/A: Salamon 7, Ocsenás 12, Poczkodi 17/3, Berzy 2, Márkusz 3/3. Csere: Katona, Neczáki 2, Váraljai, Keller-Bortnyik, Orbán 3, Drótos, Deli.

Csata DSE: Halmy, Németh 14, Zakor 13/3, Ihring 3, Biczó 14/3. Csere: Lipcsik 3/3, Végh 3, Albert-Tóth 6, Vágó, Schmid.

Fotó: NKA Pécs

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság nyolcas döntőjében az 5-8. helyért zajló keresztjáték során a Csata DSE 56-46-ra legyőzte a DVTK Akadémiát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap a Csata DSE játszhat az 5. helyért, míg a DVTK Akadémia a 7. helyért.

Fordulatos találkozó kerekedett, melynek kezdetén 6-3-as előnyre tett szert a DVTK. Erre azonban 8-0-val válaszolt a Csata DSE és 11-6-ra fordított. Az első szakaszban innentől már végig őrizte pár pontos előnyét a Csata. 10 perc után 17-15-re mentek. A második szakasz jóval pontszegényebb mederben haladt. A DVTK 17-17-nél egyenlített, majd a vezetést is megszerezte. A Csata első mezőnykosarára nyolc percet kellett várni. Összességében 5-4-re végül meg is nyerte a fővárosi gárda a második etapot. 20 perc után 22-19-re vezettek.

A harmadik negyedet 7-0-val kezdte a Csata DSE és így 29-19-nél 10 egységre nőtt a differencia a felek között. Ezt 39-29-ig őrizte a Csata. A negyed végjátékában azonban megfelezte hátrányát a DVTK. Az utolsó 10 percnek 39-34-ről vágtak neki a csapatok. A záró szakasz elején 9-0-val hagyta állva riválisát a fővárosi együttes. Az ekkor megszerzett előnyét pedig stabilan őrizte a Csata és végül 56-46-os sikert aratott.

A Csata DSE gárdájában Biczó Panna és Németh Lili 14-14 pontot ért el. A DVTK legeredményesebbje a 17 egységig jutó Poczkodi Zsófia volt.