BKG PRIMA Akadémia - Csata DSE 39-73 (8-19, 11-16, 6-22, 14-16)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Rózsavölgyi A., Nagy-Pál P., Tóth K. (Faidt M.)

BKG PRIMA Akadémia: Pál 7, Raus 9/9, Suppán 4, Bodnár 3/3, Aldazabal 10. Csere: Varga, Kenyeres, Lakatos 3/3, Nyulasi 3

Csata DSE: Angyal B. 8/3, Gyöngyösi 17/15, Mányoky 13/3, Balogh 9/3, Angyal N. 7/3. Csere: Toman 8/3, Gelei 3/3, Strausz 4, Polgári, Kastl 2, Rakita 2.

A Csata DSE hódította el 2021-ben a Hepp Kupa trófeáját. A Szekszárdon rendezett TARR női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa döntőjében a Csata magabiztos teljesítménnyel végig vezetve 73-39-re múlta felül a BKG PRIMA Akadémia együttesét.

Villámrajtot vett a fináléban a Csata DSE. Mányoky Réka duplájával, Angyal Barbara triplájával és Balogh Liza büntetőivel két perc alatt 7-0-ra léptek el. A BKG első találatát Bodnár Fanni jegyezte egy hárompontossal, de a folytatásban ismét gyorsan nőtt a differencia a felek között. Az első negyed hajrájában 19-8-nál lépte át először a 10 egységet a Csata előnye. A második szakaszt Strausz Edina találata vezette fel, amivel 21-8-ra módosult az állás.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

Az első percek a második szakaszban pontszegényebb játékot hoztak, így Aldazabal Laura duplája után 21-10-nél Bódi Ferenc időt kért. Új lendületet vett ezzel a Csata, mely Angyal Nikolett négy és Gyöngyösi Janka öt pontjával 30-13-ra lépett el. A fővárosi gárda a játék minden elemében riválisa fölé nőtt. A félidőben 35-19-es állást rögzíthettünk. A Csatánál Mányoky Réka 8, míg a BKG-nál Aldazabal Laura 10 egységnél járt. A Csata 27-19-ra vezetett a lepattanókban, több szerzett és kevesebb eladott labdája volt.

A harmadik negyedet Mányoky Réka triplája indította, megerősítve a fővárosi gárda fölényét. Ezt követően Angyal Barbara is betalált távolról, így 41-19-nél meghaladta a 20 pontot a különbség. A BKG, Camesha Davis nélkül is, igyekezett meccsben maradni. Raus Vivien két hárompontost értékesített a folytatásban. 41-25 után azonban 16-0-val zárta a Csata a harmadik negyedet. Ez a futás pedig végleg eldöntötte a győztes kilétét.

A záró szakasznak 57-25-ről vágtak neki a felek. Tovább nőtt a Csata előnye, 71-31-nél már 40 pont volt a felek között. Bódi Ferenc a hajrában figyelt arra, hogy minden nevezett játékosa belekóstolhasson a finálé hangulatába. Végül az utolsó 10 percet 16-14-re nyerték Mányoky Rékáék, így alakult ki a 73-39-es végeredmény. Joggal ünnepeltek a lefújás után a Csata DSE játékosai, végig vezetve megérdemelten hódították el a trófeát.