A Csata és a PEAC győzelme az előszezon szerdai játéknapján

:

:

Fotó: Petz Gábor / Ludovika-FCSM Csata

Szerdán két mérkőzést rendeztek a hazai előszezonban.

A Ludovika-FCSM Csata 68-66-ra legyőzte a Sepsi-SIC gárdáját. A Csata kezdett jobban, az első negyedben a 10 pontot is átlépte az előnye. A félidőre azonban 39-33-ra fordított az Euroliga selejtezőre készülő rivális. A harmadik negyed végén 55-47-re ment a Sepsiszentgyörgy. Az utolsó 10 percben 10-0-val magához ragadta az irányítást a Csata. A szoros végjátékban Lelik Réka szerezte a győztes találatot. A legeredményesebb a 17 pontos Zele Dorina lett, míg Simon Zsófia 15 ponttal zárt.

A PEAC-Pécs 67-55 arányba bizonyult jobbnak a Vasas Akadémiánál. A szoros első negyed után a pécsiek a második etap hajrájában tettek szert nagyobb előnyre. A 36-27-es vezetésüket pedig a harmadik szakasz elején egy 13-0-s futással erősítették meg. A Vasas 58-39 után a végjátékban szépített, a hazai győzelem azonban nem forgott veszélyben. A PEAC-nál a 16 pontos Kiss Virág lett legeredményesebb, míg a Vasas Akadémiánál Pusztai Petra, aki végül 18 pontot tudhatott magáénak.

Ludovika-FCSM Csata – Sepsi-SIC 68-66 (22-12, 11-27, 14-16, 21-11)