A Csata nyerte fővárosi rangadót

:

:

Szerdán egy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A 3. fordulóból elhalasztott találkozón az NKE-FCSM Csata 82-73-ra legyőzte a Vasas Akadémiát.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 15-14 után 9-2-vel zárta az első szakaszt a Csata. 10 perc után így 25-16-ra vezettek Tursics Krisztián tanítványai. A második etapot Lelik Réka triplája vezette fel, illetve Cannon is eredményesnek bizonyult. A Csata 30-16-ra lépett el és innentől a folytatásban 10 pont környékén állt be a differencia. A Vasas azonban időben megfogta a meccset a szempontjából. A félidőt Budácsik triplája zárta, amivel 47-40-re módosult az állás.

Fotó: kosarsport.hu

A nagyszünetben a statisztikát böngészve azt láthattuk, hogy Gustafson már 17, Cannon 13, Lelik 10 egységnél járt. A harmadik szakasz elején rögtön megvillant a Vasas oldaláról Fraser és Tóth, így fél perc alatt 47-45-nél teljesen nyílt lett a találkozó sorsa. A Csata azonban 12-0-val válaszolt riválisa felzárkózására. A harmadik etap végén erre építve 68-55-re vezetett a házigazda. A Vasas nem adta fel, hat pontra is visszajött a hajrában, de fordítási esélyei nem mutatkoztak. Végül 82-73-as győzelmet aratott a Vasas.