ELTE-BEAC Újbuda - Ludovika-FCSM Csata 80-88 (23-17, 17-29, 24-19, 16-23)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Tőzsér D., Györfy R., Dr. Oláh M. (Bognár T.)

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 16/6, Smith 20/6, Mérész 10, Small 14/3, Boros J. 9/3. Csere: Laufer, Dusanic 2, Koch 2, Zsámár 5/3, Juhász 2.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 29/21, Böröndy V. 8, Mányoky R. 11/3, Hegedűs 10, Zempare 25. Csere: Angyal B. 5, Gyöngyösi.

A bajnokság 17. fordulójában a Ludovika-FCSM Csata 88-80-ra múlta felül az ELTE-BEAC Újbudát.

A két gárda őszi mérkőzése a Ludovika Arénában nagy különbséget hozott, a Csata 106-66-os győzelmet aratott. Az előzmények ezúttal jóval szorosabb találkozót vetítettek előre és ez be is igazolódott. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Horváth Bernadett triplája után 14-12-re a Csata vezetett. Janae Smith és Czank Tímea hárompontosaival azonban 18-14-re fordított a BEAC. Mindkét csapat bátran vállalkozott távolról és jó százalékkal értékesítették a lehetőségeiket az első negyedben, amikor összesen hat triplát láthattunk. Végül 10 perc után 23-17-es előnyben volt a BEAC.

A második negyed elején a hét pontot is elérte a differencia. Hazai oldalról Zsámár Lili betalált távolról, de 26-19 után 26-26-nál egyenlített a Csata. A folytatás a félidőig kiegyenlített játékot hozott. Az első 20 percben 16 pontot szerző Batabe Zempare és a 11 egységig jutó Horváth Bernadett vezetésével fokozatosan már a Csata fölénye rajzolódott ki. A szünetben 46-40-es előnyben voltak Tursics Krisztián tanítványai. A harmadik negyed elején 49-46-ra felzárkózott a BEAC, de ezt követően egy 9-2-es futással 58-46-ra újra ellépett a Csata.

Hullámzó találkozó kerekedett, ahol tartósan egyik fél sem tudta magához ragadni az irányítást. A harmadik negyedben a BEAC is produkált egy 13-2-es sorozatot, amivel 60-59-re megközelítette riválisát. A záró szakasznak a Csata 65-64-es vezetéséről futottak neki a csapatok. Az elmúlt két találkozóján – Pécsett és Monoron – a negyedik negyedben csúszott ki a győzelem esélye a Csata kezéből. Ezúttal viszont ekkor biztosította be a sikert. 67-67 után ugyanis 14-2-es futással 81-69-re léptek el Horváth Bernadették. Az irányító végül 29 pontot elérve vezette győzelemre csapatát. A higgadtságára a végjátékban is szükség volt. A BEAC 83-76-ra még felzárkózott. Erre azonban Horváth egy triplával válaszolt, ami hetedik sikeres távoli dobása volt. Visszaállt a 10 pontos különbség a felek között és az utolsó két percben már nem volt kérdés a Csata sikere.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata