A csehek ismét erõsebbnek bizonyultak

:

:

Pénteken este Csehország ellen folytatta szereplését az U16-os válogatott a bulgáriai Európa-bajnokságon. Kovács Andrea együttese 57-49-es vereséget szenvedett.

FOTÓGALÉRIA

A magyar és a cseh válogatott Utrechtben az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál elõdöntõjében idén nyáron már találkozott egymással. Akkor a csehek a gyorsaságukat és az erejüket érvényesítve 68-57-es gyõzelmet arattak. Ezúttal egy pontszegény negyeddel indult a mérkõzés, ahol 5 perc után 5-3-as cseh vezetésnél Kovács Andrea már idõt is kért. A magyar válogatott 9-9-nél érte utol riválisát, majd Kiss Virág találatával 11-9-nél fordítottak is a mieink.

Az elsõ szakaszban Nagy Dorottya remekelt, aki 10 perc alatt 7 pontig jutott. Végül pedig 19 egységnél állt meg. A második szakasz elején Weninger és Kiss pontjaival 15-9-re ellépett a magyar csapat. A különbség állandósulni látszott a két gárda között. A csehek 20-13-nál, majd 1 perccel késõbb 22-15-nél kértek idõt. Ezt követõen sorozatban 4 pontot szerzett riválisunk és 22-19-nél már Kovács Andreának kellett magához rendelnie a tanítványait.

A félidõ hajrájában Nagy és Studer pontjaival 26-19-re ellépett a magyar válogatott. Ez a lendület a harmadik negyed elején megtörni látszott. Nem véletlen, hogy alig több mint 1 perc játék után már következett az idõkérés. A magyar válogatott azonban 26-23 után egy 9-3-as szériát produkált, az eredmény pedig 35-26-ra módosult. Ebben a játékrészben a csapatunk utolsó mezõnykosarát 4 perc 52 másodperccel a negyed vége elõtt Kiss Virág szerezte. 37-28 után már csak két sikeres büntetõ következett, melyre 11 dobott ponttal felelt riválisunk.

A záró szakasz 39-39-rõl kezdõdött. A magyar válogatott 5 perccel a lefújás elõtt még 47-44-es elõnyben volt. Ezt követõen azonban három cseh tripla is utat talált a gyûrûbe, melyre Nagy büntetõkkel tudott felelni. Ekkor azonban már megfordult a mérkõzés menete és a csehek a végjátékban összességében magabiztosan õrizték meg az elõnyüket. A hajrában a magyar válogatottból Studer és Nagy is kipontozódott.

Csehország – Magyarország 57-49 (9-11, 10-15, 20-13, 18-10)