A csehek ismét felülkerekedtek – U18-as EB- 7. nap

:

:

Vereséggel kezdte a kiesés elkerüléséért zajló rájátszás második körét a magyar csapat a poprádi U18-as EB-n. Balogh Judit együttesét ismét Csehország gyõzte le

Igazából megint sima vereséget szenvedett a magyar válogatott. Az elsõ másfél negyedben még szépen tartottuk magunkat, aztán 20 – 14-nél, mindössze 6 pontos hátránynál lefagyott a csapat és amikor újra észbe kaptunk, már 28-14-re ment a riválisunk. Katona triplája után a szünetben 28-17 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben még egy nagy rohammal 32 – 28-ra felzárkóztunk. Ekkor azonban megint kizökkent a magyar csapat, a játékrész végén sajnos 8 ponttal mentek a csehek. A negyedik periódusban már csak a különbség volt kérdéses. A vége 68-44 lett. A magyar csapatból Szabó Flóra bizonyult a legjobbnak 7 pontjával és 4 lepattanójával.

Pénteken rendezték a negyeddöntõket is. Ezek nem alakultak szorosan, Spanyolország, Olaszország és Franciaország sima gyõzelmekkel jutott tovább, míg a szlovénok kicsit megizzadtak a litvánok ellen.