:

:

Szombaton két mérkõzést rendeztek a török élvonalban. A veretlenül listavezetõ Cukorova 16 ponttal kiütötte a Fenerbahce-t. A Hatay-t eközben majdnem kellemetlen meglepetés érte Kayseri városában.

Fotó: Twitter.com/cukurovabasket/

A Cukorova 88-72-re verte a Fenerbahe alakulatát. Az egyoldalú bajnoki csúcsrangadón már 10 perc után 21-10-re vezetett a Cukorova. Ndour 8, Iagupova 9 pontnál járt ekkor a sztárjaik közül. A félidõig tovább növelte elõnyét a Cukorova, mely a játék miden elemében riválisa fölé nõtt. A nagyszünetben 42-24 állt az eredményjelzõn.

A Cukorova legnagyobb elõnye a harmadik negyedben a 23 pontot is elérte. A Fenerbahce becsülettel küzdött. A záró szakaszban 70-58-nál akadt egy komolyabb fellángolása a címvédõnek, de szoros végjátékra nem mutatkozott esélyük. A Cukorova keretében Iagupova, Naumenko és Ndour is 19-19 pontot ért el. Az alapszakasz elsõ felét így 13 sikerrel veretlenül zárták.

A másik Euroliga csapat, a Hatay is közel volt a vereséghez a szombati játéknapon. Végül nagy csatában 67-65-ös sikert arattak a Kayseri otthonában. A félidõben 42-32-re vezetett a Hatay és úgy nézett ki, hogy magabiztosan érvényesítik a fölényüket. A Kayseri azonban a harmadik etapot 14-4-es sorozattal indította és 46-46-nál egyenlítettek. Innentõl egylabdás meccs kerekedett.

Az utolsó percben a Kayseri 65-64-re vezetett. A folytatásban ugyan hatból mindössze három büntetõt értékesített a Hatay, ebbõl kettõt Snytsina, egyet Paris, de így is behúzták az elõzetesen kötelezõnek elkönyvelt gyõzelmet. Courtney Paris végül 19 ponttal, 16 lepattanóval lett a gyõztes csapat legeredményesebbje.

Cukurova Basketbol – Fenerbahce 88-72 (21-10, 21-14, 23-25, 23-23)
Bellona Kayseri – Hatay 65-67 (18-24, 14-18, 16-9, 17-16)