A Cukorova és a Fener sima gyõzelme, a Hatay váratlan veresége

:

:

A hétvégén megkezdõdött a török alapszakasz második köre. A 14. fordulóban a közvetlen élbolyból a veretlen listavezetõ Cukorova, a címvédõ Fenerbahce és a Botas hozta a kötelezõt. A Hatay-t viszont kellemetlen meglepetés érte.

Krivacevic Tijanáék magabiztos gyõzelmérõl már hírt adtunk. Ezzel a Botas továbbra is õrzi 4. pozícióját a táblázaton. Folytatta menetelését a tabellát veretlenül vezetõ Cukorova. Ezúttal a Kayseri gárdáját ütötték ki 97-66-ra. A szorosabb elsõ félidõ után a 31-15-ös harmadik negyed hozta el a kiütést. Alina Iagupova és Astou Ndour 18-18 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

Hasonlóan magabiztos sikert ünnepelhetett a Fenerbahce, miután az Ormanspor otthonában 90-73-ra nyert a címvédõ. A félidõre kialakult a 17 pontos differencia a felek között. Kelsey Plum 22, Ayse Cora 19 egységig jutott az isztambuli sztárcsapatnál.

A másik Euroliga résztvevõ gárda, a Hatay hazai pályán 64-60-as vereséget szenvedett a Mersin-tõl. Sokáig úgy nézett ki, hogy érvényesíti fölényét a Hatay, még a harmadik negyed végén is 49-45-re vezettek. A záró szakaszt azonban 14-2-vel indította a Mersin és az ekkor megszerzett elõnyüket már végig õrizték. Gintare Petronyte 18 ponttal, 10 lepattanóval, míg Ashley Walker 16 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát.

A hétvége rangadóján a Besiktas 65-52-es gyõzelmet aratott a Galatasaray otthonában. A bravúros Európa Kupa fordítás után fáradtan mozgott a Galatasaray. A félidõ hajrájában lépett el a Besiktas. 20 perc után 34-27-re vezettek. A harmadik negyedben még igyekezett a Galata szorossá tenni a meccset, de a záró szakaszra teljesen szétestek. Ekkor 10 egység felett állandósult a differencia. Kelsey Mitchell 24 ponttal lett a legeredményesebb.

Adana BK – Izmit Belediyespor 84-79
Bodrum – Canik Belediye 73-77
Cukurova – Bellona Kayseri 97-66
Ormanspor – Fenerbahce 73-90
Galatasaray – Besiktas 52-65
Istanbul Üniversitesi – Botas 48-81
Hatay – Mersin 60-64