BEAC-Újbuda KA/A - Darazsak Sportakadémia/A 52-60 (13-12, 8-20, 22-11, 9-17)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, negyeddöntő
Dr. Danka Péter, dr. Nagy Zsombor, Szalontai Dorina Enikő

BEAC-Újbuda KA/A: Drahos 16/9, Tatai, Barna 5, Gréts 4, Szauter 7/3. Csere: Sági, Balogh 2, Havas 4, Bugovics 8/6, Dinnyés 1, Mészáros 5/3, Jánosi.

Darazsak Sportakadémia/A: Pásztor 9/3, Janzsó 19, Salamon 2, Szikszai 5/3, Völgyi 11/6. Csere: Szlávik, Varga, Marosvölgyi, Plangár 14.

Fotó: NKA Pécs

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság negyeddöntőjében a Soproni Darazsak Sportakadémia 60-52-re legyőzte a BEAC Újbuda KA csapatát. Ezzel eldőlt, hogy ezen az ágon Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Darazsak Sportakadémia/A elődöntő lesz, míg az 5-8. helyért Vasas Akadémia/A – BEAC-Újbuda KA/A összecsapás jön.

Fordulatos küzdelem bontakozott ki. A mérkőzés elején 7-4-es előnyre tett szert a soproni gárda, majd erre 9-0-val válaszolt a BEAC és 13-7-re szakadt el. Ezt követően viszont öt soproni pont zárta az első negyedet, amivel 13-12-re zárkóztak fel. A második etap egy 2+1-es soproni találattal indult, így 15-13-nál már egy 8-0-s futást regisztrálhattunk. Ezt még fokozta tovább a Darazsak Sportakadémia, így 18-13-nál már 11-0-ban voltak. A különbség a folytatásban 5-7 egység között állt be. A hajrában ismét növelte fölényét a Sopron, 7-1-es sorozattal zárták a félidőt és 32-21-nél kétszámjegyűre növelték az előnyüket. Soproni oldalon a 11 pontos Janzsó Alíz volt a legeredményesebb 20 perc után, a BEAC-nál a 6 pontos Drahos Leila.

A harmadik negyed első találatát a soproniak szerezték, de 34-21 után a BEAC vette át a kezdeményezést. Egy 8-0-s futással 34-29-re zárkóztak fel. Teljesen nyílt lett a mérkőzés. Innen ugyan 41-31-nél újra megugrott a Sopron. Fordulatokban azonban nem volt hiány, 12-2-vel 43-43-nál ugyanis egyenlített a BEAC. A negyedik negyednek is erről az állásról vágtak neki a csapatok. A záró szakasz elején 45-43-nál a fővárosi gárda a vezetést is átvette, de két triplával magához ragadta a kezdeményezést a Sopron. A különbség 55-47-nél a 8 pontot is elérte. Sőt, a hajrában ismét kétszámjegyűre nőtt. A végjátékot végig kézben tartva 60-52-es sikert aratott a Darazsak Sportakadémia. A győztes gárdában Janzsó Alíz 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. A BEAC-nál Drahos Leila zárt 16 ponttal.