:

:

Szombat délután Euroligás rangadóra került sor Oroszországban. Ezen a Dinamo Kurszk 62-40-re múlta felül az Orenburgot.

Fotó: Kursk Basket

A Dinamo Kurszk összességében végig kézben tartotta az irányítást. Már az elsõ negyedben 4-6 pontos elõnyt építettek fel. 10 perc után 16-11-re mentek. A második szakaszban még felzárkózott 21-20-ra az Orenburg, ennél közelebb azonban nem kerültek.

A 27-22-es félidõt követõen a harmadik negyedben 38-28-nál érte el a 10 egységet a differencia. Az utolsó 10 percnek 42-32-rõl vágtak neki a felek. Elfáradó riválisa ellen itt már könnyedén érvényesítette fölényét a Kurszk. Az utolsó hét percet 15-4-re hozták, így alakult ki a végeredményben megjelenõ differencia.

A kurszki gárdában Quanitra Hollingsworth 15 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el. Ki kell emelni Breanna Stewart 14 pontját, 6 lepattanóját és 4 gólpasszát.

Dinamo Kurszk – Nagyezsda Orenburg 62-40 (16-11, 11-9, 15-12, 20-8)