VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK 65-78 (20-21, 14-18, 14-16, 17-23)

Monor, Városi Sportcsarnok
Tőzsér D., Goda L., Boros T. (Bognár T.)

VBW CEKK Cegléd: Ortiz 16/3, Révész L. 5/3, McBryde 7/3, Sotiriou 17, Moore 15. Csere: Kobolák 3, Gorjanácz 2, Szirony, Viszmeg.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 10/3, Aho 10, Pusztai 18/6, Hayes 22, Kiss A. 4. Csere: Mokango 8, Montai-Vukov 2, Kányási 2, Tóth F. 2.

A bajnokság 13. fordulójában az Aluinvent DVTK 78-65-re legyőzte a VBW CEKK Ceglédet.

Medgyessy Dóra triplájával rögtön az első támadást követően lépéselőnybe került a DVTK. Ez megadta a mérkőzés alaphangját, hiszen az első negyedben pár ponttal végig Földi Attila együttese járt előrébb. A Cegléd 5-6 pontos hátrányból többször felzárkózott, 10-5 és 19-13 után is szorossá tudta tenni a negyedet a házigazda. Mariona Ortiz triplája az első 10 perc végén 21-20-as állást eredményezett. A második szakasz elején átvette a vezetést a CEKK. Tinara Moore dupláját követően azonban három percig nem találtak be a hazaiak. Tóth Franka, Medgyessy Dóra és Keyona Hayes pontjaival így ismét a DVTK irányított.

A második szakasz közepén 27-27-nél akadt egy felzárkózásuk Kostas Keramidas tanítványainak, de a folytatásban visszaállt a 3-5 pontos miskolci előny. A félidőben 39-34 állt az eredményjelzőn. Kiválóan megoszlottak a terhek a DVTK-nál, nyolc pontszerzőt jegyezhettünk fel az első 20 percben. A harmadik negyedet Aho Nina duplája indította, amivel 41-34-re ellépett a DVTK. A Cegléd Tinara Moore és Mariona Ortiz eredményes játékával zárkózott, majd Katerina Sotiriou 2+1-es megoldásával 44-43-nál a vezetést is átvette. Hasonlóan, mint a második negyed fordításakor, a házigazda az előnyét nem tudta megőrizni.

A DVTK 44-43 után 8-0-val ragadta újra magához a kezdeményezést. A mérkőzés képe visszaállt abba mederbe, hogy öt pont környéki előnyét menedzselte a vendég gárda. A harmadik negyedet Aho Nina foglalta keretbe, hiszen a duplája zárta ezt a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 55-48-ról vágtak neki a csapatok. Chanel Mokango hat pontjával őrizte stabil előnyét a DVTK. Aho Nina duplájával 65-54-nél lépte át először a 10 egységet a differencia. A Cegléd becsülettel küzdött, nem adta fel és 69-60-nál még 10 pont alá zárkózott. Közelebb azonban nem került. A hajrában a 15 egységet is elérte a differencia. A DVTK végül magabiztos 78-65-ös sikert aratott.

Fotó: VBW CEKK Cegléd