Vasas Akadémia - DVTK 59-66 (14-12, 9-22, 15-21, 21-11)

Nagy V., Farkas G., Varga-Záray K. (Schäffer B.)

Vasas Akadémia: Bach 8, Budácsik, Papp 12/3, Heljic 16, Tóth 1. Csere: Smailbegovic 7/3, Dúl, Pusztai 11/3, Salamon, Madár K. 2, Madár E. 2.

DVTK: Vorpahl, Green 25, Aho 3, Kiss 8, Jovanovic 7/3. Csere: Kányási 14/3, Bacsó, Tóth 4, Bernáth 5.

Fotó: Girgász Péter / MKOSZ

A bajnokság 19. fordulójából pótolt összecsapáson a DVTK 66-59-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában.

A Magyar Kupát vasárnap elhódító DVTK nem sokat pihenhetett, hiszen szerdán már a Vasas otthonában volt jelenése. A hazai gárda sem volt egyszerű helyzetben, hiszen utoljára január 22-én lépett pályára. Cheridene Green és Bach Boglárka kosárváltása vezette fel az összecsapást. Papp Dia és Sara Heljic növelte a Vasas előnyét, amivel 6-2-re vezetett a házigazda. A folytatásban is jellemzően a hazaiak jártak előrébb. Érthetően kereste a ritmust a DVTK. Ezt jól mutatja a statisztika, hiszen az első 10 percben a 11 kísérletéből mindössze 4 lett sikeres és már öt eladott labdája volt. A vendégek 8-8-nál rövid időre egyenlítettek, de innen ismét a Vasas ragadta magához a kezdeményezést. 10 perc után 14-12-re mentek Milos Pavlovic tanítványai. A második negyed elején sem változott a játék képe. Pusztai Petra találatára Kiss Angelika válaszolt. Ennek megfelelően továbbra is tartotta minimális előnyét a Vasas.

Nem csak tartotta, de növelni is tudta a különbséget a Vasas. Papp Dia két találata után 20-14-re mentek a hazaiak. A DVTK 22-18 után Tóth Franka és Cheridene Green találataival kezdte meg a felzárkózást. Milos Pavlovic már 23-22-nél időt kért, de Völgyi Péter tanítványai egyre jobban elkapták a ritmust. Cheridene Green tarthatatlannak bizonyult, a félidőig innen még 10 pontot szerzett és sorra harcolta ki faultokat is. Mellette Milica Jovanovic, illetve Aho Nina is betalált. A Vasas eközben nem szerzett több pontot. A nagyszünetben így 34-23-ra a vendégek mentek. Green egymaga 16 pontnál járt. A Vasasnál érdemes kiemelni, hogy az első negyed 46%-os mezőnymutatója a félidőre 30%-ra esett vissza. A harmadik negyed elején is lendületben maradt a DVTK. Milica Jovanovic triplája után 37-23-nál már 17-0-s futást regisztrálhattunk. A Vasas kosárcsendjét Papp Dia büntetője törte meg, de erre Kányási Veronika azonnal egy hármassal válaszolt és így 40-24-re módosította az állást.

Nagy önbizalommal játszott a DVTK és stabilan tartotta 13-16 pontos előnyét. Sőt, többször ezt is meghaladta a differencia. Ilyen volt 48-31-nél és 53-35-nél. A Vasas a harmadik negyed hajrájában Papp Dia triplájával szépített, de a játékrészt Kányási Veronika ziccere zárta. Az utolsó 10 percnek 55-38-ról vágtak neki a csapatok. A DVTK mezőnymutatója 50% fölé csúszott és a lepattanócsatát is megfordították a vendégek. A záró etapban nem volt kérdés a győztes kiléte. A játékrész első perceiben 59-44-ig ezen 15 pont környékén mozgott a különbség. A Vasas tartását dicséri, hogy a bosnyák válogatottal az oszakai világbajnoki selejtezőt is megjárt Sara Heljic vezetésével mindent megtett a mérkőzés szép befejezése érdekében. 61-52-nél 10 egység alá faragta hátrányát a házigazda. Cheridene Green lépett fel ekkor a DVTK-nál, hogy stabilizálja az előnyt. Az utolsó két percben Nadia Smailbegovic révén faragtak tovább a különbségen a hazaiak, de így is 66-59-es DVTK siker született.