A DVTK Akadémia a bronzérmes a kadett bajnokság

:

:

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság bronzmérkõzésén a DVTK Akadémia 63-60-ra legyõzte a KSC Szekszárdot.

Fotó: BEAC / Girgász-Baumgartner

Óriási csatát ígért elõzetesen a bronzcsata, melynek elsõ negyedében a DVTK került lépéselõnybe. A szorosabb elsõ percek után 5-5-ös állást követõen ragadta magához a vezetést a miskolci együttes, melynek az elsõ etap végére 21-12-re nõtt az elõnye. A második etapban is a DVTK játszott fölényben, 32-18-nál regisztrálhattuk a legnagyobb differenciát. Innen a félidõre 10 egység alá zárkózott a Szekszárd, 36-28 állt az eredményjelzõn ekkor.

A harmadik negyedre nagyot fordult a játék képe. A Szekszárd egy 10-0-s futás végén 38-36-nál átvette a vezetést. A KSC 44-39-nél már 16-3-as futásban volt, de innen még egy fordulatot tartogatott ez a játékrész. A DVTK ugyanis az utolsó másfél percben 46-44-nél visszavette a vezetést. A záró szakaszban is lendületben maradtak a miskolciak, a játékrész közepén négy perc alatt 57-48-ra léptek el. Az utolsó két percbe a DVTK 63-53-as elõnyérõl érkeztünk. A Szekszárd nem adta fel, fordításra ugyan már nem volt esélye, de szorossá tette az eredményt.

A 63-60-as siker alkalmával a DVTK keretében Bacsó Zsófia 16 pontot jegyzett, míg Vég-Dudás Anna 15 ponttal és 12 lepattanóval zárt. Szekszárdi oldalon Vincze Nikolett 20 ponttal és 12 lepattanóval szintén dupla-duplát ért el.

DVTK Akadémia/A – KSC Szekszárd 63-60 (21-12, 15-16, 10-16, 17-16)