A DVTK szerezte meg az 5. helyet a junioroknál

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Akadémia 67-72 (9-16, 32-18, 18-21, 8-17)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, 5. helyért
Káré Gergő, Bozóki Bettina, Fodor Sándor Balázs (Dernei Gábor)

Zsíros Akadémia Kőbánya: Horváth, Takács, Tatár 21/3, Turi 5, Sándor 8. Csere: Tar, Gallyas 18/6, Kutrik 6.

DVTK Akadémia: Csoma 26/6, Kárpáti 8/3, Hajdu 2, Oláh 7, Márkusz 17/3. Csere: Nagy, Filep 6, Suhajda, Peitl 4, Pomázi 2, Papp.

Fotó: Vasas Akadémia

A DVTK Akadémia szerezte meg az 5. helyet a Nemzeti Leány Junior Bajnokságban. A vasárnapi helyosztón 72-67-re múlták felül a Zsíros Akadémia Kőbánya együttesét.

A DVTK Akadémia 11-0-val kezdte a találkozót és az első szakaszban 7-10 pont között végig őrizte az előnyét. 10 perc után 16-9-re vezetett. A második negyedben 29-20-ig kézben tartott a meccset a DVTK. Ezt követően azonban 8-0-val felzárkózott a Zsíros Akadémia Kőbánya. A miskolci kosárcsendet egy tripla törte meg, de a Zsíros Akadémia lendülete nem tört meg. 32-32-nél már egyenlítettek, majd a félidőre 41-34-es előnyre tettek szert.

A harmadik szakaszban 8 egységgel is ellépett a Zsíros Akadémia Kőbánya. A DVTK 51-43 után 12-4-es futással egyenlített. A negyed végére 59-55-nél azonban újra lépéselőnybe került a Zsíros Akadémia Kőbánya. Az ekkor megszerzett előnyét a záró etap első három percében is őrizte. Végül 61-60-nál fordított a DVTK és innentől a hajrában már végig előrébb járt. A differencia a 8 pontot is elérte a felek között.

A DVTK-nál Csoma Petra 26, Márkusz Lilla 17 egységig jutott. A Zsíros Akadémia Kőbánya együttesében a 21 pontos Tatár Hanna lett a legeredményesebb.