A DVTK és a Szekszárd is gyõzelemmel zárta az évet

:

:

A hazai élvonal 11. fordulójában csütörtökön két mérkõzést rendeztek. Az Aluinvent DVTK a VBW CEKK Cegléd, míg az Atomerõmû KSC Szekszárd az MTK Budapest gárdáját verte.

Az Aluinvent DVTK 79-61-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet. A végeredmény azonban nem adja vissza, hogy három negyeden át kifejezetten szorosan alakult a találkozó. Az elsõ szakaszban 7 ponttal is vezetett a CEKK. Ráadásul a negyed végén Egle ©ulèiūtė súlyos bokasérüléssel kiesett a DVTK-ból. A 19-13-rõl induló második etap elején ugyan felzárkózott a miskolci gárda, de a folytatásban a vendégek 11 egységgel is elléptek. Végül 35-24 után egy 14-5-ös sorozattal zárta Cziczás László együttese az elsõ 20 percet. A 40-38-as félidõt követõen a harmadik negyedben kiegyenlített mederben zajlott a küzdelem. A játékrész hajrájában 49-49 után egy 8-2-es szériával került lépéselõnybe a DVTK. Az utolsó 10 perc kezdetén már 57-51-es állást regisztrálhattunk és innentõl érvényesült a két csapat közötti különbség.

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 74-60-as sikert aratott az MTK Budapest otthonában. Villámrajtot vett a Szekszárd a Városmajorban, nyolc és fél perc alatt 27-2-re lépett el Zeljko Djokic együttese. 10 perc után pedig 28-5-ös állást rögzíthettünk. A második negyedre rendezte sorait a házigazda. Az MTK végül 24-13-ra nyerte ezt a 10 percet és a félidõig 41-29-re felzárkózott. A harmadik szakasz elején magas koncentrációval és extra védekezéssel jött ki a KSC, mely egy 12-4-es sorozattal jelezte, hogy nem kívánja a félidei 12 egységnél közelebb engedni riválisát. A különbség 20 pont környékén állt be a felek között. A 68-46-ról induló záró szakaszban a szekszárdi siker nem forgott veszélyben, de az MTK is becsülettel küzdött. A hazaiak 74-52 után a meccs utolsó nyolc pontját szerezve újra felzárkóztak.

Aluinvent DVTK – VBW CEKK Cegléd 79-61 (13-19, 25-21, 19-11, 22-10)