DVTK - PINKK Pécsi 424 95-44 (24-9, 20-12, 25-16, 26-7)

Miskolc, DVTK Aréna
Goda L., dr. Németh P., Vida J. (Zalai Á.)

DVTK: Vorpahl 5/3, Green 18, Aho 7/3, Kiss 5, Jovanovic 17/9. Csere: Kányási 11/9, Bacsó 2, Tóth, Vég-Dudás, Kuster 16/6, Bernáth 14/6.

PINKK Pécsi 424: Szücs 10/6, Vincze, Tenyér 2, Zsilinszky 3/3, Davis 18/3. Csere: Horváth B. 2, Horváth 5, Jáhni 4, Pucz, Borbás, Kovács.

A bajnokság 22. fordulójában a DVTK 95-44-re győzte le a PINKK Pécsi 424 gárdáját. A többi pályán úgy alakultak az eredmények, hogy a sikere ellenére a kupagyőztes nem tudott elmozdulni az 5. helyről.

Zsilinszky Lilla triplájával még a PINKK szerzett vezetést az összecsapás elején. Erre azonban Milica Jovanovic gyorsan válaszolt. Cheridene Green öt pontjával került lépéselőnybe a DVTK. Amikor pedig az első negyed felénél Aho Nina triplája célt ért, már 15-5-re mentek a hazaiak. Nem sokat kellett várni és 17-7 után Kányási Veronika, illetve Cheridene Green révén tovább tudta növelni előnyét a házigazda. 10 perc után 24-9-re ment a friss kupagyőztes, melynek keretében Jessica Kuster is bemutatkozott. A második negyed elején büntetőkből meg is szerezte első pontjait Kuster. Ezt követően pedig mezőnyből is betalált az amerikai játékos. Négy perc telt el, amikor Milica Jovanovic hárompontosával 34-12-nél 20 pont fölé nőtt a különbség.

A félidő utolsó öt percét kicsit töredezettebb játék jellemezte. Tenyér Zsófia és Denia Davis-Stewart büntetőivel, illetve Horváth Zsanett duplájával 20 pont alá zárkózott a PINKK. Kiss Angelika és Jessica Kuster törte meg a kisebb hazai kosárcsendet. A végjátékban mindkét oldalon jegyezhettünk fel egy-egy triplát. Végül a nagyszünetre 44-21-es állásról vonultak a felek. A DVTK-nál Cheridene Green járt 12 pontnál, a PINKK-nél Denia Davis-Stewart 10-nél. A harmadik szakaszban Jessica Kuster, Aho Nina és Cheridene Green növelte a DVTK előnyét, így 54-23-nál a 30 pontot is átlépte a differencia. Bernáth Réka triplája után pedig már 64-28-ra vezetett a DVTK.

A magabiztos előny tudatában a csökkent a koncentráció hazai oldalon, így 67-30 után egy 8-0-s sorozattal zárta a harmadik szakaszt a PINKK. A DVTK 25-16-ra megnyerte ugyan ezt a negyedet is, de a vendégek majdnem megduplázták 10 perc alatt a félidei pontjaik számát. A 69-37-ről induló negyedik szakaszra rendezte sorait a házigazda. Három perc alatt 13-0-s futással 82-37-re lépett el Völgyi Péter együttese. Jó ritmust kapott el a házigazda, remek triplákkal ismét gyorsan növelte az előnyét. Végül 26-7-re hozta a záró szakaszt a DVTK és így 95-44-es sikert aratott.