Bosznia-Hercegovina - Puerto Rico 58-82 (16-31, 20-22, 9-16, 13-13)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney Olympic Park Sports Centre

Bosznia-Hercegovina: Deura 8, Knezevic 6/6, Elez 2, Tavic 7, Jones 15/3. Csere: Dzombeta 11/9, Domuzin, N. Delic 2, Markovic 2, A. Delic 5.

Puerto Rico: Melendez 9/3, Rosado 7/3, Hollingshed 15/3, Guirantes 26/3, Quinones 15/6. Csere: O'Neill 6/3, Jones, Roma, Pagan 4.

Csütörtök hajnalban elrajtolt a 2022-es női kosárlabda világbajnokság. A torna első mérkőzésén Puerto Rico 82-58-ra kiütötte Bosznia-Hercegovinát.

Villámrajtot vett Puerto Rico. Három perc után már 8-2 állt az eredményjelzőn és egy pillanatra nem engedték felzárkózni Bosznia-Hercegovinát. A WNBA döntője után Jonquel Jones érezhetően fáradtan mozgott és így nem tudott új lendületet adni az idegesen játszó, sokat hibázó bosnyák csapatnak.

Az első negyed végén 31-16, a félidőben 53-36 állt az eredményjelzőn. A mezőnyből közel 52%-kal dobó Puerto Rico legnagyobb előnye 28 pont volt az összecsapáson.

A DVTK együtteséhez érkező Arella Guirantes tripla-dupla közelébe ért a találkozón. Egészen kiemelkedő 26 ponttal, 9 lepattanóval és 8 gólpasszal vezette győzelemre csapatát.