DVTK - ELTE BEAC Újbuda 85-67 (22-14, 28-13, 14-22, 21-20)

Papp P., Ádám J., Bálind‎ A.

DVTK: Medgyessy 2, Bernáth, Jovanovic 18/9, Tóth 18/6, Green 13/3. Csere: Kányási 7, Bogicevic, Aho 14/6, Bacsó, Vég-Dudás, Kiss 13, Márkusz

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 7/3, Boros B. 4, Boros J. 15/6, Mérész 23/3, Juhász 7. Csere: Katona, Koch, Ivanova 7/3, Orosz, Dénes 4/3, Zsámár.

Fotó: DVTK Kosárlabda Facebook

Az 52. Sió Kupa záró napján a DVTK 85-67-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát és ezzel megszerezte a harmadik helyet.

Mindkét csapat elveszítette első két mérkőzését, így az első győzelmük megszerzőséért és a torna harmadik helyéért küzdöttek a felek. Az első pontokat még a BEAC szerezte, de ezt követően a DVTK akarata érvényesült. A játékrész felénél 10-4-nél Balogh Judit időkérése miatt állt a játék. Az első szakasz végén 22-14-re vezetett Földi Attila együttese. A második negyedben sem változott az összecsapás képe. Gyorsan nőtt a differencia a felek között. Kifejezetten ponterősen játszott a DVTK. Az első félidőben Tóth Franka 14, Milica Jovanovic 11 egységig jutott. 20 perc játékot követően már 50-27-es eredményt rögzíthettünk.

Barnai Judit szerdai sérülése után alacsonyabb szerkezetben játszó BEAC becsülettel küzdött a nagy hátránya ellenére is. A harmadik negyedben szinten megduplázták szerzett pontjaik számát a fővárosiak, akik ezzel a lendülettel 22-14-re megnyerték ezt a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 64-49-ről vágtak neki a felek. Küzdős, kiegyenlített negyedet követhettünk. A BEAC-nak 66-53-nál akadt egy felzárkózása, de időkérést követően rendezte sorait a DVTK és előnyét magabiztosan őrizve 85-67-es sikert aratott.

Milica Jovanovic és Tóth Franka 18-18 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. A BEAC-nál Mérész Beatrix 23, Boros Júlia 15 ponttal zárt.