DVTK - UNI Győr MÉLY-ÚT 64-58 (20-16, 15-11, 12-18, 17-13)

Papp P., Tőzsér D., Györfy R. (Farkas J.)

DVTK: Vorpahl 7, Green 16, Aho 9, Kiss 11, Jovanovic 13/9. Csere: Kányási 8, Bernáth.

UNI Győr MÉLY-ÚT: Canada 14, Weninger 2, Török 11/9, Dombai 5/3, Mompremier 9. Csere: Dubei 5/3, Rozmán, Nagy, Oroszova 12.

Fotó: DVTK.hu

A bajnokság 13. fordulójából pótolt összecsapáson a DVTK 64-58-ra múlta felül az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját.

Cheridene Green és Jordin Canada találata vezette fel az összecsapást. A két csapat az első percekben fej-fej mellett haladt, majd 6-6 után a Győr került kisebb lépéselőnybe. Amikor Török Ági triplája célt ért, 11-6-ra vezettek a vendégek. A hullámzó első negyedben a folytatás a DVTK-nak sikerült jobban. Egy 11-2-es futással 17-13-ra fordított a házigazda. Aho Nina 7, Kányási Veronika 6 pontot jegyzett az első szakaszban. A negyed végjátékában Sabina Oroszova triplájával faragott a hátrányából a Győr. 10 perc után 20-16 állt az eredményjelzőn. A második szakasz első perceiben inkább a küzdelem dominált a pályán. Az első három percben Kiss Angelika és Beatrice Mompremier egy-egy találatát jegyezhettük fel. Óriási kérdés volt, hogy erről a 22-18-ról melyik gárda mozdul el. Ez végül a DVTK lett, mely Leslie Vorpahl és Cheridene Green találataival 28-18-ra lépett el.

A győriek rossz sorozatát Jordin Canda büntetői törték meg. A DVTK azonban érett játékkal őrizte előnyét. Sabina Oroszova triplájára Milica Jovanovic válaszolt. A félidőt Jordin Canada büntetői zárták. Összességében viszont 35-27-re ment a DVTK. A hazaiak a 39 mezőnykísérletükből 15-öt, a Győr a 28-ból 11-et értékesített. A DVTK-nak mindössze 4 eladott labdája volt, míg a győrieknek 10. A harmadik negyedet még Milica Jovanovic triplája indította. Ezt követően viszont Dombai Réka és Dubei Debóra hármasaival 38-35-re szépítettek Iványi Dalma tanítványai. Ezzel a lendülettel haladtak tovább a vendégek, így Jordin Canada ziccere után 39-39-nél már egyenlő volt az állás. Ez összességében 12-1-es szériát jelentett.

A harmadik negyedben a győri egyenlítést követően már nem alakult ki nagy különbség. A DVTK erejét mutatja, hogy mindegyik döntetlen szituáció (43-43, 45-45) után újra vezetést tudott szerezni. Előbb Milica Jovanovic, majd Leslie Vorpahl révén. A 47-45-ről induló záró szakasz elején Aho Nina növelte a hazai előnyt, de Török Ági triplájával 49-48-ra visszakapaszkodott a Győr. Kiélezett csata zajlott, ahol 50-50 után Kányási Veronika és Cheridene Green ismét a DVTK-t jutatta kedvező pozícióba. A házigazda 56-50-re elszakadt. Török Ági hármasa hozta közelebb a győrieket, de erre válaszul Milica Jovanovic öt pontja érkezett. Az utolsó három percbe fordulva Leslie Vorpahl ismét 10 egységre növelte a differenciát és innentől a DVTK már nem engedte ki a kezéből a kezdeményezést. Döntő pillanatokban jobb döntéseket hozva kulcsfontosságú hazai meccset nyert Völgyi Péter együttese.