A DVTK nyerte a forduló rangadóját

:

:

A 8. forduló rangadóján az Aluinvent DVTK 83-79-re legyőzte az NKE-FCSM Csatát.

A tabellát tekintve a második fogadta a harmadikat a szombati játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén. Puszta Petra öt pontja vezette fel a rangadót, de ezt követően rendezte sorait a Csata és kiegyenlített mederben haladt az első negyed. Végül 19-19 után Zele Dorina találataival került lépéselőnybe a házigazda. A 23-21-ről induló második szakasz első találatát ismét Pusztai Petra szerezte, majd 6-7 ponttal is ellépett a DVTK. Shatori Walker-Kimbrough két triplája után 39-32 állt az eredményjelzőn. Hárompontosok terén azonban a Csata sem maradt el, betalált Mányoky Réka, illetve Zala Friskovec is távolról. Tursics Krisztián tanítványai így 43-42-re felzárkóztak. A félidőt azonban Pusztai Petra duplája foglalta keretbe.

Fotó: DVTK.eu

A 45-42-es nagyszünetben Walker-Kimbrough 16, Pusztai 13 pontnál járt. A Csata keretében 20 perc után már hét pontszerzőt rögzíthettünk és a vendégek építhettek hatékony dobóformájukra: a 28 kísérletükből ugyanis 16 sikeres volt az első félidőben. A harmadik negyed elején Morrison és Pusztai 50-42-es előnyhöz juttatta a DVTK-t. A folytatásban még többször felzárkózott 4 egységre a Csata, de 54-50 után 13-2-es futással állva hagyta riválisát Cziczás László együttese. Az utolsó 10 percnek 69-56-ról futottak neki a felek. Walker-Kimbrough két triplája, majd Morrison villanása 77-60-nál kialakította a mérkőzés legnagyobb különbségét. Innen azonban 9-0-s futással visszajött a meccsbe a Csata és az utolsó percbe fordulva 83-79-nél teljesen nyílt lett a rangadó. Végül már egyik csapat sem talált be, így a DVTK értékes hazai sikert ünnepelhetett.

Aluinvent DVTK – NKE-FCSM Csata 83-79 (23-21, 22-21, 24-14, 14-23)

Legjobb dobók

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 30/12, Pusztai Petra 18/3, Ziomara Morrison 16.

NKE-FCSM Csata: Megan Gustafson 21/3, Emma Cannon 20, Zala Friskovec 9/3.