A Famila Schio 2-0-ra vezet az olasz döntõben

:

:

Szombaton került sor az olasz bajnoki döntõ második meccsére, melyen a Famila Schio 63-58-ra legyõzte a Ragusát. A sikerével a Schio már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharcban.

A Ragusa kezdte élesebben a mérkõzést, 9-9 után hat ponttal is megléptek az elsõ negyedben. A 17-16-ról induló második etapban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidõhöz közeledve vette át a vezetést a Famila Schio. A nagyszünetben 31-30-as elõnyben voltak a hazaiak, sõt a harmadik etap elsõ felében sem változott a játék képe.

Az izgalmak az utolsó 15 percre maradtak, amikor 40-40 után egy 8-0-s szériával a Ragusa került elõnybe. Az utolsó 10 percnek 48-43-ról vágtak neki a csapatok. A játékrész elsõ két találatát a Ragusa szerezte, amivel 52-43-ra léptek el. Innen azonban a Schio nagy hajrába kezdett, a végül 19 ponttal záró Cecilia Zandalasini triplájával 58-56-nál másfél perccel a vége elõtt vették át a vezetést.

A végjátékban még egyenlített a Ragusa, de 58-58 után Yacoubou és Macchi villanásai lezárták a meccset. A Famila Schio 63-58-as sikerrel került 2-0-s elõnybe. A 2-2-1-es rendszerben zajló finálé harmadik (május 8., kedd) és szükség esetén negyedik (május 10., csütörtök) meccsét Ragusában rendezik.

Famila Schio – Passalacqua Ragusa 63-58 (16-17, 15-13, 12-18, 20-10)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a Famila Schio javára.