Beretta Famila Schio - Valencia Basket Club 62-53 (21-20, 18-11, 9-14, 14-8)

Euroliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Schio, Palazzetto Livio Romare

Beretta Famila Schio: Mabrey 7/3, Verona 3, Howard 11, Keys 14/6, Ndour 17/3. Csere: Bestagno 1, Mestdagh 3/3, Sottana, Sventoraite 5.

Valencia Basket Club: Casas 15, Romero 7/3, Carrera 17, Cox 3/3, Burdick 2. Csere: Torrens 4, Ouvina, Buenavida, Salvadores, Guelich 2.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Famila Schio javára.

Az Euroliga negyeddöntő sorsdöntő harmadik mérkőzésén a Famila Schio 62-53-ra legyőzte a Valenciát. Az olasz gárda 2-1-re nyerte a párharcot és ezzel fennállása során először bejutott az Euroliga Final4-ba.

Mindkét mérkőzés kiélezett küzdelmet hozott ebben a párharcban és a harmadik összecsapás is hasonló mederben kezdődött. Az első szakaszban fej-fej mellett haladtak a felek. 10 perc után 21-20-ra vezetett a Schio. A második szakaszban 30-29-ig nem alakult ki nagy különbség. Innentől viszont a félidőt 9-2-vel zárta a Schio és 20 perc után 39-31-re mentek.

Az. olaszoknál Astou Ndour, míg a spanyoloknál Raquel Carrera volt a legeredményesebb. Mind a ketten 11 pontnál jártak. Ki kell emelni, hogy a Valencia keretébe visszatért Cristina Ouvina és rögtön 25 percet töltött a pályán.

A második félidőben végig a Schio járt előrébb, de igazán nagy előnyt nem tudtak kialakítani. Sőt, 43-41-re is felzárkózott a Valencia. A záró szakasznak 48-45-ről vágtak neki a felek. Az utolsó négy percbe 55-51-ről fordultak a csapatok. A hajrában már nem engedte ki a sikert a kezéből a Schio.

Astou Ndour 17, Jsmine Keys 14 ponttal vezette győzelemre a Schiót. A Valencia csapatában Raquel Carrera zárt 17 ponttal.