A Famila Schio döntõs Olaszországban

:

:

A Famila Schio 73-65-ös gyõzelmet aratott a DIKE Napoli otthonában az olasz bajnoki elõdöntõ negyedik meccsén. Ezzel a Schio 3-1-re nyerte a párharcot és készülhet a fináléra.

A DIKE Napoli hazai pályán az életben maradásért lépett pályára, de összességében nem volt esélyük kivívni a sorsdöntõ ötödik meccs jogát. A Famila Schio már az elsõ negyedben 6-7 pontos elõnyt épített fel. A második etapnak 18-12-rõl vágtak neki a csapatok. Nagy fordulatokat hozott ez a periódus. Elõbb 33-22-re ellépett a Schio, majd 33-33-nál utolérte riválisát a nápolyi együttes. A félidõre azonban ismét változott a játék képe és 12-1-es futás után 45-34-re már újra a vendégek vezettek.

A harmadik szakaszban 10 pont környékén állt be a különbség a felek között. Az utolsó 10 percnek 53-42-rõl vágtak neki a csapatok. Itt már nem forgott veszélyben a Schio sikere. A nápolyi gárdának 60-56-nál akadt egy fellángolása, de ez a 4 pont volt a legszorosabb mérkõzésállás. A 28 pontos Isabelle Yacoubou vezetésével a Famila Schio 73-65-ös gyõzelmet aratott és ezzel bejutott a bajnoki fináléba Olaszországban. Az ellenfelük a Reyer Venezia – Ragusa párharc gyõztese lesz. Ott 2-1-re vezet a Reyer Venezia és szombaton este rendezik a negyedik meccset a Ragusa otthonában.

Dike Napoli – Famila Schio 65-73 (12-18, 22-27, 8-8, 23-20)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-1 a Famila Schio javára.