A Famila Schio és Reyer Venezia győzelme, a Ragusa veresége

:

:

A hétvégén a 17. fordulót rendezték az olasz élvonalban. Összefoglaló.

A címvédő Famila Schio 82-51-re kiütötte a Luccát. A 23-9-es második negyedben állva hagyták riválisukat. A 48-27-es félidő után már stabilan 20 egység felett állt a különbség. Jasmine Keys és Leonor Rodriguez 15-15 pontot szerzett.

A Reyer Venezia 89-66-ra verte a Broni-t. A félidőben még csak 40-33 állt az eredményjelzőn, de a harmadik etap végén már 16 egységgel mentek a velenceiek és nem engedték ki a kezükből az irányítást. Anete Steinberga 15 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Ragusa a Schio elleni múlt heti bravúrja után az Allianz Geas Sesto San Giovanni-t nem tudta legyőzni. 92-86-ra kaptak ki riválisuk otthonában. A Ragusa 55-54-es vezetése után egy 16-3-as futással lépett el a házigazda. A záró szakaszban a 16 egységet is elérte a differencia, de az utolsó négy percben a Ragusa nagyot hajrázott és kozmetikázott az eredményen. Dearica Hamby 28 pontot ért el a vesztes csapatban.

A további eredményeket tekintve két mérkőzést érdemes kiemelni. A Bologna megverte az Empoli-t, míg a San Martino Palermóban tudott nyerni és így megerősítették negyedik helyüket a válogatott szünet előtt.