A fáradt Szeged kikapott a Fraditól

:

:

A hétvégén a hetedik fordulójához érkezett a Magyar Bajnokság alapszakasza. A rangadót ezúttal a Szeged és az FTC vívta egymással, melyen a hétközi hosszabbításos gyõzelem után fáradtan mozgó Tisza-partiak 9 pontos vereséget szenvedtek.

A Szeged-Fradi összecsapás a várakozásoknak megfelelõen nagy csatát hozott. Az elsõ negyedben a Szeged akarata érvényesült, 7 perc játék után 20-12-re ment Bencze Tamás alakulata. A második negyedben azonban egyre többet hibázott a hazai gárda, melyet kihasználva a szünetre, 40-41-re fordított a Fradi. A harmadik szakaszban fej-fej mellett haladtak az együttesek, majd a negyedik etap második felében a teljesen elfáradó Szegedtõl ellépett a fõvárosi alakulat. Farkas Sándor együttese így, a Soprontól és a Pécstõl elszenvedett vereség után, elsõ nagy skalpját könyvelhette el.

A címvédõ Pécs a BSE vendége volt. Egy nyugodt edzõmeccsen elsõsorban a második és a harmadik negyedben nyújtott teljesítményével simán nyert Zseljko Djokics alakulata. A Pécsnél ismét ki kell emelni Quigley ponterõs (16/9) játékát.

A Gyõr a Ceglédet fogadta. Tapodi Péter együttese könnyedén gyõzött. A mérkõzésrõl igazából csak a harmadik negyed érdemel említést, amikor a Cegléd 26 pontot dobott. A gyõrieknél ismét Carson (15 pont) és Olajuwon (16 pont) volt a legponterõsebb.

A ZTE –BEAC összecsapásnak a beszámolók szerint nem sok sportértéke volt, végül a zalaegerszegiek a kezdõcsapatuk ponterõs játékával simán hozták a találkozót.

A forduló egyetlen vasárnapi találkozóján a Szolnok majdnem leadta tetemes elõnyét a Baja ellen. 25 percen át a szolnokiak 10 pont felett vezettek, majd a negyedik szakaszban hosszú hajrával szorossá tette az összecsapást a Baja. A vége 75-71 lett.

SEAT-LAMI-VÉD GYÕR–CEGLÉD EKK 95–48 (25–12, 19–6, 18–26, 33–4)
ZTE NKK–BEAC-ÚJBUDA 69–54 (17–15, 20–10, 20–14, 12–15)
BSE-FCSM–PÉCS 2010 61–109 (12–23, 13–35, 19–31, 17–20)
SZEVIÉP-SZEGED–NANETTE-FTC 67–76 (27–22, 13–19, 15–16, 12–19)
SZOLNOKI NKK–BAJAI NKK 75–71 (21–13, 22–14, 18–23, 14–21)