A félidõre eldõlt a miskolci rangadó

:

:

Szerdán rendezték a Magyar bajnokság 12. fordulójából elhalasztott rangadót, melyen a Work Force DKSK Miskolc vendége a ZTE volt. A hazaiak már a szünetre jelentõs elõnyre tettek szert és végül 81-52-es gyõzelmet ünnepelhettek.

A sûrû középmezõnyben nagy tétje volt a találkozónak, a ZTE 8/4-es, a Work Force DKSK Miskolc 7/5-ös mutatóval állt. A rangadó elsõ pontját Czank Tímea szerezte, de ez volt az utolsó mérkõzésállás, amikor a ZTE vezetett. Bukovszki és Raven triplái után már az elsõ szakasz felénél átlépte a 10 pontot a differencia. Az elsõ negyed hajrához közeledve 25-9-re vezetett a miskolci gárda, de ekkor még Vida két gyors hárompontossal belátható közelségbe hozta csapatát.

A 25-16-ról induló második negyedben állandósult a két csapat között a 10 pont feletti különbség. 38-26 után azonban a játékrész utolsó két percét 9-2-re hozta Peresztegi Nagy Ákos csapata és ezzel 47-28-ra módosult az állás. A lényeges kérdések, így a szünetre megválaszolásra kerültek. A harmadik negyedben volt egy fellángolásuk a zalaegerszegieknek, amikor 51-37-re zárkóztak fel. A második félidõben ez volt a legkisebb különbség a két csapat között.

A harmadik etap végén 61-42-es állást regisztrálhattunk. A nagy különbség a negyedik szakaszban alakult ki. Ezt a 10 percet újabb 10 ponttal nyerte a hazai együttes. A Work Force DKSK Miskolc a 23 pontos Raven és a 20 pontos Bukovszki vezéreltével 81-52-es gyõzelmet aratott. A ZTE legeredményesebbje a 15 pontos Vida volt.

Work Force DKSK-Miskolc–ZTE NKK 81–52 (25–16, 22–12, 14–14, 20–10)